25. 06. 2019 19:32 | PREŠOV/TV Markíza

Tri malé deti spali, keď ich dom zachvátili plamene. Matka pred súdom priznala vinu

Mama ich doma nechala samých len na pár minút.

Hasiči našli v troskách mŕtve telá.
Hasiči našli v troskách mŕtve telá. Foto: TVNOVINY.sk

Za tri mŕtve deti trojročná podmienka. Matka detí ktoré zahynuli pri požiari v rómskej osade v Sačurove pred súdom priznala svoju vinu. Údajne len na pár minút odbehla z domu, keď sa v ňom rozšíril požiar.

Tri malé deti spali, keď ich dom zachvátili plamene. Po príchode hasičov bol požiar v treťom štádiu a strecha bola prehorená.

17.  decembra 2015 hasiči postupne v troskách našli telá dvojročného Petra a trojročného Dominika o rok staršieho Martina. Mama ich doma nechala samých len na pár minút.

Policajti  najprv matku z nedbanlivosti nevinili a prípad  po troch mesiacoch uzavreli.

Prokurátor ale nariadil vypracovať ďalšie posudky a policajti prípad opäť otvorili. "Monika (29) zo Sačurova bola obvinená z trestného činu usmrtenia," potvrdila krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Obvinená matka dnes ale na súde vinu priznala a ľutovala osudných pár minút, keď deti ostali doma samy bez dozoru. Hrozilo jej za to až päťročné väzenie.

"Nepopieram spáchanie skutku, ľutujem do konca života lebo som si nikdy nemyslela, že sa toto môže stať," hovorila obažalovaná Monika Nanarová.

Požiar sa rozšíril od piecky, no podľa obhajcu posudky znalcov neboli jednoznačné. To už ale súd ďalej neskúmal. Súd jej napokon uložil trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou troch rokov.

Sudkyňa obžalovanej okrem podmienečného trestu nariadila aj probačný dohľad a školenie o ochrane pred požiarmi.

Druh sa jej medzitým už vrátil z výkonu trestu a spolu vychovávajú päť detí. Kým si nepostavili nový dom dočasne bývali v unimobunke. Prokurátorka si nechala čas na  podanie odvolania, rozsudok preto ešte nie je právoplantý. 

Reportáž spracoval Martin Jedinák

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce