26. 06. 2019 18:40 | BRATISLAVA/TV Markíza

Policajti našli bundu, ktorú mal mať na sebe vrah Jána a Martiny. Prekvapí vás, komu patrí!

Tu sú ďalšie nové informácie v ostro sledovanom prípade.

Na archívnej snímke Martina Kušnírová a Ján Kuciak.
Na archívnej snímke Martina Kušnírová a Ján Kuciak. Foto: Reflex

Nové informácie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Policajti našli bundu, ktorú mal mať na sebe strelec v deň vraždy. Zachytili ho v nej kamery vo Veľkej Mači. Bunda však nemá byť Marčekova, ale Szabóova.

Po tom, čo sa Miroslav Marček priznal k streľbe na snúbencov, vyšetrovací tím spravil vo Veľkej Mači rekonštrukciu zločinu. Nie všetky jeho výpovede ale sedia s dôkazmi, ktoré mali dovtedy v rukách. Preto znalci robia doplňujúce posudky.

No a s tým súvisí aj rozpor v tom, koho vlastne kamera vo Veľkej Mači zachytila v deň vraždy. V prvom posudku odborníčky na ľudské telo sa totiž uvádza, že s najväčšou pravdepodobnosťou to bol Tomáš Szabó, ktorého pôvodne považovali za strelca. Antropologička bola aj na razii v Kolárove v jeho dome. Skúmala Szabóove pohyby i chôdzu.

Teraz po Marčekovom priznaní musí posudok doplniť. Aby to mohla spraviť, policajti jej zabezpečili porovnávací materiál - teda zábery Marčekovej postavy, chôdze a pohybov. Na minulotýždňovom výsluchu v ilavskej väznici ho vraj aj merali. Vtedy advokát Mariana Kočnera - Marek Para povedal, že sa nebude vyjadrovať k obsahu tohto úkonu.

Muž, ktorého vidieť na kamere z Veľkej Mače, mal na sebe bundu, ktorú však nemali nájsť u Marčeka. Podľa našich informácií mala byť Szabóova. Zaistili ju v Kolárove len pred mesiacom. Či si ju teda muži vymenili, alebo je na záberoch naozaj Szabó, musia teraz zistiť.

V súvislosti s úpravou vražednej zbrane vyšetrovateľ začal trestné stíhanie. Pre našu televíziu to potvrdila nitrianska krajská prokuratúra aj policajné prezídium. „Bolo začaté trestné stíhanie za prečin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami," reagovala pre TV Markíza policajné prezídium.

Zbraň mal upravovať Szabóov známy z Kolárova. Vraj na ňu vyrobil aj tlmič. Dnes sme sa ho pýtali, ako to celé bolo.

„Tieto informácie som už poskytol polícii, ona je kompetentná v tejto veci a s takýmito záležitosťami zaoberať. Či to teda je naozaj pravda, či ste tú vražednú zbraň vy upravovali? Zase vám viem len povedať, že toto sú dosť závažné prehlásenia, aby to človek mohol len tak nejakým médiám vlastne konštatovať," povedal nám Marian.

Mimo kamery povedal, že ak by vedel, že je to zbraň, ktorú použijú pri vražde, asi by sa s nami už dnes nerozprával. Domovú prehliadku u neho urobili ešte v apríli. Muž údajne prerábanie zbrane priznal. Zatiaľ z ničoho obvinený nie je.

Ďalšou mozaikou do skladačky brutálneho činu je aj strom, ktorý hasiči s policajtmi vypílili neďaleko Kolárova. Poslali ho na expertízu. Práve na ňom si mali skúšať streľbu z upravenej vražednej zbrane.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce