03. 07. 2019 11:57 | KOŠICE/tvnoviny.sk

Poriadne opitý vodič (57) autobusu havaroval na dedinskej ceste

Narazil pri tom do stromu, potom skončil v priekope.

Opitý vodič autobusu sa chcel otočiť, narazil do stromu.
Opitý vodič autobusu sa chcel otočiť, narazil do stromu. Foto: KR PZ Košice

O nezodpovednosti by sa dalo hovoriť v prípade 57-ročného vodiča autobusu. Podľa doterajších zistení polície sa chcel autobusár krátko po stredajšej (3. 7.) polnoci otočiť s vozidlom na ceste medzi obcami Slanec a Slančík, okres Košice-okolie opačným smerom.

Zacúval na poľnú cestu a pri vychádzaní naspäť na hlavnú s autobusom narazil do stromu pri ceste. Potom zase cúval a pri opätovnom výjazde hlavnú cestu zišiel do priekopy.

Našťastie sa nikto pri tomto nebezpečnom manévri nezranil a vo vozidle, okrem neho, nebol. Mal však pozitívnu skúšku na alkohol. V dychu mu namerali 2,40 promile, pričom pri opakovanom fúkaní bol výsledok ešte vyšší. Autobus patril súkromnej prepravnej spoločnosti.

Opitý vodič autobusu sa chcel otočiť, narazil do stromu.
Opitý vodič autobusu sa chcel otočiť, narazil do stromu. Foto: KR PZ Košice
 

Po vykonaní potrebných procesných úkonov ho muži zákona previezli do cely policajného zaistenia a má na krku trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania, informovala tvnoviny.sk košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce