03. 07. 2019 19:03 | SVIDNÍK/TV Markíza

Krádeže dobytka na východe pokračujú: Zlodeji sa presunuli do týchto okresov

Pred týždňom zmizli pri Sabinove kone a pri Giraltovciach kravy.

Polícia na mieste, kde dobytok zmizol.
Polícia na mieste, kde dobytok zmizol. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Ďalšie krádeže zvierat na východe Slovenska. Po minulotýždňovom zmiznutí desiatich koní vyšetrujú ďalšie prípady. Drobným gazdom zmizli dve kobyly, ale i kravy. Vyzerá to tak, akoby sa zlodeji zvierat presúvali od Prešova smerom na Stropkov a Svidník.

Farmár Ján Chvaščák z Vyšného Hrabovca pri Domaši v stredu ráno najprv policajtom a potom aj nám už len smutne ukazoval miesta, odkiaľ mu zvieratá zmizli.

Po polnoci ho zobudili brechajúce psy, no nepripisoval tomu mimoriadny význam. Skoro ráno už na pasienku nenašiel kravu, jalovicu a teliatko. Neznámi zlodeji mu ukradli aj dve plemenné kobylky.

Farmár si zachránil akurát dve teľné kravy, ktoré práve včera odviezol do maštale. Toto nie je prvý prípad krádeže zvierat. Pred týždňom zmizli pri Sabinove kone a pri Giraltovciach kravy.

Žiadne podrobnosti zatiaľ policajti neprezrádzajú ani o krádeži jedenástich kráv z priestranstva v obci Mičakovce pri Giraltovciach.

Gazdovia na východe majú podozrenia, že kone i dobytok zlodeji vyviezli do susedného Poľska.

Policajti na prípadoch pracujú a farmárom radia, nech si zvieratá podľa možností lepšie zabezpečia a nech sú ostražití a radšej aj upodozrievaví.

Viac v reportáži Pavla Siváka

 


VIAC Z Domáce