04. 07. 2019 21:08 , článok bol aktualizovaný 05. 07. 2019 18:45 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Polícia zverejnila detaily štvrtkovej streľby v bratislavskej Petržalke

Muž podozrivý z krádeže motorky zrazil jedného policajta.

Záchranári po streľbe v bratislavskej Petržalke.
Záchranári po streľbe v bratislavskej Petržalke. Foto: TVNOVINY.sk

Na Znievskej ulici v Bratislave sa vo štvrtok večer medzi ôsmou a deviatou hodinou strieľalo. Podľa našich informácií padli štyri výstrely, medzi zainteresovanými boli taxikár a ďalší muž, ktorý je v starostlivosti záchranárov a odviezli ho do nemocnice.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku

 

Údajne sa sťažoval na vykĺbené rameno, predtým mal totiž dlho ležať pripútaný na zemi.

Pri streľbe nebol napokon nikto zranený. Bratislavská polícia potvrdila, že k nej došlo a momentálne sa vyšetrujú jej okolnosti.

 

V piatok okolo 12.00 polícia zverejnila, čo presne sa v Petržalke dialo. Kriminálna polícia bola večer na Znievskej ulici, nakoľko sa tam nachádzala ukradnutá motorka, ako aj muž podozrivý z jej krádeže. Počas zaisťovania motorky si policajti všimli, ako na parkovisko prichádza taxík, v ktorom ako spolujazdec sedel práve podozrivý muž.

Keď chceli policajti taxík zastaviť, vodič z neho vybehol a na jeho miesto si presadol podozrivý 29-ročný muž. Ten autom zrazil jedného zo zasahujúcich mužov zákona.

"Preto boli voči nemu v zmysle zákona o Policajnom zbore použité donucovacie prostriedky, a to hmaty, chvaty, údery a kopy sebaobrany za účelom jeho vytiahnutia z vozidla, pričom muž kládol aktívny odpor a vozidlo sa stále pohybovalo smerom vpred," informuje polícia na sociálnej sieti Facebook. 

Ďalší z policajtov na to zareagoval výstrelmi do pravej prednej pneumatiky, na čo auto zastalo. "Pri použití služobnej zbrane upustil od výzvy a varovného výstrelu, nakoľko vec nezniesla odklad a bol ohrozený život a zdravie zakročujúcich policajtov," vysvetľuje polícia.

 

Muž kládol aktívny odpor aj počas zatýkania a policajtov ohrozoval nožom. Tí ho však spacifikovali a nasadili mu putá. Pri tomto zákroku sa zranil a museli ho ošetriť v nemocnici.

"V tejto súvislosti vyšetrovateľ PZ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu útoku na verejného činiteľa. Podozrivý 29-ročný Bratislavčan bol umiestnený v cele policajného zaistenia," dodávajú bratislavskí krajskí policajti.

 

VIAC Z Domáce