06. 07. 2019 19:05 | BRACOVCE/TV Markíza

Trojica mužov ukradla z domu v Bracovciach 250-tisíc. Z lupu sa ale dlho netešila

Obvinení už v minulosti mali problémy so zákonom.

Štvrťmiliónový lup.
Štvrťmiliónový lup. Foto: TV Markíza

Ukradli zlato, striebro a štvrť milióna v hotovosti. Traja zlodeji z východného Slovenska sa ale z koristi dlho netešili. Po pár dňoch ich polícia vypátrala.

Minimálne 250-tisíc v sto a päťstoeurových bankovkách. Zlaté a strieborné investičné tehličky či strieborné mince. Takúto korisť ukradli zlodeji z rodinného domu v Bracovciach.

Majiteľ vykradnutého domu vlámačku nechcel pred kamerou komentovať. Mimo nej nám ale tvrdil, že peniaze mal doma pripravené na podnikanie.

Odložené ich mal v kovovej pokladničke. Zlodeji sa do domu vlámali v noci, keď bol prázdny. Vypáčili dvere na terase, dvaja dávali pozor a jeden z nich vošiel dnu a kradol.

Jedného z páchateľov zadržali v dome v Hradištskej Moľve. Sused nám tvrdil, že ho policajná razia prekvapila. Tridsaťdeväťročný Dezider bol už v minulosti dvanásťkrát súdne trestaný.

Problémy so zákonom mali viackrát aj jeho kumpáni. Elemer (41) bol trestaný desaťkrát a Tomáš (28) dvakrát. Za poslednú vlámačku ich už policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody.

Muži skončili v policajnej cele. Vyšetrovateľ ich chce stíhať väzobne.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce