07. 07. 2019 19:00 | MARTIN/TV Markíza

Stavba roka 2003: V martinskom "skleníku" v centre mesta fungujú už iba toalety

Energie v budove so skleneným skeletom stoja Martinčanov ročne asi 30-tisíc eur.

Martinská budova.
Martinská budova. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Kedysi architektonický skvost dnes zíva prázdnotou. Celosklenená budova v centre mesta Martin nesie honosný názov Millenium. Ani na jednom z troch poschodí však nič nenájdete.

Postupne odtiaľ pre neúnosné teploty v interiéri poodchádzali všetci nájomcovia a fungujú iba verejné toalety v podzemí.

Stavba roka 2003. Niekdajšiu pýchu mesta dnes mnohí nazývajú aj skleník. Kedysi tu sídlila kaviareň či informačná kancelária. Jedným z posledných nájomcov tu bolo martinské rádio.

V lete extrémne horúco, v zime neznesiteľná zima. Energie v budove so skleneným skeletom stoja Martinčanov ročne asi 30-tisíc eur.

V trojpodlažnej budove sú funkčné jedine toalety, ktoré sú v suteréne. Nadsadene by sa tak dalo povedať, že sú to verejné záchody s asi najdrahšou strechou na Slovensku.

Čo však ale s budovou, ktorá je nepochybne dominantou mesta? Názory mestských poslancov sú diametrálne rozdielne.

Pred tromi rokmi priestory zachvátil požiar od elektroinštalácie. Vymenili aj klimatizačné a vykurovacie jednotky. Mesto do rekonštrukcie vlialo nemalé peniaze, asi 243-tisíc eur.

Aj to je jeden z argumentov primátora, prečo by Millenium rozhodne búrať nenechal. Tému ďalšieho využitia tejto takmer dvadsaťročnej budovy chce otvoriť už na augustovom mestskom zastupiteľstve.

Viac v reportáži Mariana Lechana

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce