08. 07. 2019 19:07 | PRIEVIDZA/TV Markíza

Chorváta, ktorý prišiel na Slovensko za láskou, uniesli. Teraz súd rozhodol o obvinených

Mužov, ktorí mladíka niekoľko dní držali, kým im nedal všetky peniaze z bankomatu, odsúdili.

Marek a Patrik uniesli a okradli mladého Chorváta
Marek a Patrik uniesli a okradli mladého Chorváta Foto: TV Markíza

Na Slovensko prišiel za láskou, no odišiel nešťastný, okradnutý a riadne vystrašený. Mladý muž z Chorvátska na Slovensko nespomína v dobrom. Prišiel o peniaze a navyše ho aj uniesli. Dnes si obžalovaní vypočuli tresty.

Marek a Patrik sú podľa obžaloby vinní z viacerých skutkov. Stalo sa to vlani, keď si 20-ročný Chorvát písal s dievčinou z prievidzského okresu. Rozhodol sa, že za ňou vycestuje. V dedine, kde jeho vyvolená býva, natrafil na dvojicu mužov.

„Obvinení pod hrozbou násilia 4.decembra v skorých ranných hodinách v obci Kľačno lúpežne prepadli vo vchode obytného domu 20-ročného muža. Následne mu z peňaženky zobrali 400 eur a 50 chorvátskych kún a odišli preč," uviedol Pavol Kudlička, hovorca KR PZ Trenčín.

To ale nebolo všetko. Vystrašeného mladíka naložili do auta. Vozili ho po okrese a on musel vyberať peniaze z bankomatu. Chceli viac a vyhrážali sa mu. Na účte už ale nemal nič.

Chorváta zaviezli na chatu, kde ho zavreli a čakali, pokiaľ mu prídu ďalšie peniaze na účet. Potom sa rozhodli, že ho pustia. Polícia páchateľov chytila a sudca ich okamžite poslal do väzby. Dnes sa rozhodovalo, aký trest dostanú. Obaja sa priznali.

Sudca rozhodoval len o výške trestu. To, že sa priznali, im pomohlo, no zároveň priťažilo, keďže obaja už boli trestaní.

Obžalovaný Patrik dostal sedemročný trest. Obžalovaný Marek päť a pol roka väzenia. Jeden z odsúdených sa na mieste odvolal a ďalší využil lehotu na rozhodnutie.

Mladý Chorvát, ktorý si na Slovensku chcel nájsť lásku, na pojednávanie neprišiel. Je otázne, či našu krajinu ešte niekedy navštívi.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce