10. 07. 2019 17:00 | POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Nožom šermoval ľuďom pred tvárami a vyzbrojený sa vybral na nákup. Teraz sa postavil pred súd

Muž (45) vytiahol na svoju sestru a mamu hneď tri nože naraz a vyhrážal sa im, že ich podreže.

Róbert v rukách polície.
Róbert v rukách polície. Foto: TVNOVINY.sk

Svoje problémy rieši nožom. So sebou ich nosí aj viac naraz. V Považskej Bystrici odsúdili nebezpečného muža, ktorý sa ľuďom vyhrážal tak, že im pred tvárou šermoval nožom. Je to už jeho desiate odsúdenie.

Róbert (45) vytiahol na svoju sestru a mamu hneď tri nože naraz a vyhrážal sa im, že ich podreže. Vyzbrojený sa vybral aj na nákup.

V potravinách v Považskej Bystrici na Róberta len tak ľahko nezabudnú. Mal chuť na víno, no peniaze naň nemal. Na pás položil dve fľaše bieleho vína za asi päť eur. Namiesto zaplatenia vytiahol spoza opaska nôž. Najskôr ho nasmeroval k svojim ústam, potom s ním šermoval proti vystrašeným predavačkám, nakoniec ho zapichol do pokladničného pásu a odišiel.

Sudca ho odsúdil za zločin krádeže a prečin nebezpečného vyhrážania. Uzavreli dohodu o vine a treste. Pri ukladaní trestu zavážila aj mužova trestná minulosť. Dostal šesť a pol roka nepodmienečne. V minulosti bol odsudzovaný Krajským súdom v Banskej Bystrici za pokus vraždy.

Podľa našich informácii mal kedysi na tom istom sídlisku pobodať učiteľku. Bolo mu nariadené protitoxikomanické liečenie ústavnou formou. Róbert kombinuje alkohol s drogami a práve vtedy sa správa agresívne.

Viac uvidíte v reportáži Veroniky Tesákovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce