11. 07. 2019 17:00 | TRENČÍN/TV Markíza

Muž chcel zastreliť expriateľku. Pred výstrelom jej povedal, že ju to nebude bolieť

Július dostal roky za mrežami.

Július, ktorý chcel zastreliť expriateľku.
Július, ktorý chcel zastreliť expriateľku. Foto: TV Markíza

Nebude ťa to bolieť. To sú podľa obžaloby slová 50-ročného Júliusa pred výstrelom. Obeťou bola žena, s ktorou mal v minulosti vzťah. Tesne predtým ako stlačil spúšť sa ale uhla a to jej zrejme zachránilo holý život. No guľka ju neminula.

Muža vo štvrtok (11. 7.) z väzby eskortovali pred sudkyňu. Na krku má obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu a nedovolené ozbrojovanie.

Podľa obžaloby prokurátora Július s podomácky upravenou zbraňou na malokalibrovku namieril na hlavu ženy a chcel ju zabiť.

Stalo sa to v chate pri Brodzanoch. Žena, na ktorú strieľal, reportérovi Petrovi Zimanovi opísala chvíle predtým. „Vravel mi, že ma to nebude bolieť. A ja som si myslela, že mi ide dať facku," opísala incident.

No exdruh ju postrelil, napriek tomu, že pred guľkou uskočila. Dostala totiž ranu do lícnej kosti. Postrelená žena ušla z chatky a muž sa vo vnútri zabarikádoval.

Guľka, ktorá ju zasiahla do líca prešla telom a zastavila sa až pri lopatke. „To aj lekári hovorili, že môžem ďakovať Bohu, že som prežila, nie som postihnutá a nemám poškodenú chrbticu, ani nič iné. Aj som mohla vykrvácať, keby ma zasiahol do tepny," dodala postrelená.

Július sa pred sudkyňou priznal a svoj čin oľutoval. Pôvodne mu hrozilo 20 rokov za mrežami, ale nakoniec dostal o sedem rokov menej.

Sestra obžalovaného tvrdí že trest je stále vysoký. Jej brat vraj konal v skrate. Tvrdí, že postrelená žena ich rodine tri roky strpčovala život a psychicky ich deptala. „Prenasledovala ho, nedala mu pokoj. Môj brat nie je vrah," konštatovala Júliusova sestra.

Jeho obhajca Martin Buraj považuje trest za neprimeraný a to vzhľadom na učinené vyhlásenie o vine klienta, ako aj na závery znaleckého posudku. V ňom sa konštatuje, že ovládacia schopnosť bola v čase spáchania skutku znížená.

Obe strany sa proti výške trestu na mieste odvolali.

Reportáž spracoval Peter Ziman.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce