11. 07. 2019 19:15 | PREŠOV/TV Markíza

Kúpili si letenky, no do lietadla sa nedostali: Doplatili na bežnú praktiku leteckých spoločností

Manželia Smerigovci chceli letieť za svojím vnukom.

Manželia Smerigovci z Prešova.
Manželia Smerigovci z Prešova. Foto: TV Markíza

Narodil sa im vnuk a chceli za ním vycestovať do Sarajeva. Netušili ale, že im let z Budapešti prekazí plná kapacita cestujúcich v lietadle. Z hodinového letu sa tak stala 10 hodinová cesta autom. Manželia z Prešova ale neboli jediní, ktorí sa s kúpenými letenkami nedostali do lietadla.

 

Manželia Smerigovci si letenky kúpili dva mesiace pred odletom. Na letisku čakali niekoľko hodín, prešli kontrolami, dokonca im do lietadla naložili aj batožinu. „Ako takých psov nás vyhnali, len stále poďme a hnal nás a hnal nás, preč z letiska. Čo je toto za jednanie?" posťažovali sa manželia.

Maďarskí pracovníci vraj bez vysvetlenia oddeľovali cestujúcich pri nástupe do lietadla. „Skupina dvanástich sme ostali, no tak som sa potom dohovorila po rusky s ďalšou cestujúcou, ktorá mi potom vysvetlila, že letecká spoločnosť, podľa toho, čo sa medzi sebou rozprávali, predala viac leteniek ako je miest v lietadle," opísali nám situáciu.

"Spoločnosť Wizz Air umožňuje v súlade s legislatívou mierne prekročiť kapacitu pri rezerváciách leteniek. Vďaka tomu nezostávajú neobsadené miesta. Vo veľmi vzácnych prípadoch sa stáva, že sa všetci cestujúci dostavia," reagoval pre TV Markíza Jakub Mendel z Wizz Air.

Spísali reklamáciu a čakajú odškodné

Cestujúci potom museli čakať, kým im batožinu z lietadla vyložia. „Sme sa pýtali, či teda náhradné alebo ubytovanie alebo cestovné. Nič. To nie je naša záležitosť, my sme zamestnanci letiska, toto je záležitosť Wizz Air spoločnosti," dostali odpoveď.

"Dotknutí cestujúci si môžu vybrať medzi alternatívnou trasou, úplnou refundáciou leteniek alebo 120% hodnoty pôvodného cestovného v podobe rezervačného kreditu podľa politiky Wizz Air a nariadení EÚ," vysvetlil Jakub Mendel z Wizz Air

Podľa manželov na letisku zlyhala komunikácia. Leteckej spoločnosti teda napísali oficiálnu reklamáciu. Veria, že sa k náhrade škody čoskoro dostanú.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce