12. 07. 2019 09:56 , článok bol aktualizovaný 12. 07. 2019 11:54 | KOLÁROVO/TV Markíza

Rozsiahly požiar v Kolárove! Zničil všetko, čo mu prišlo do cesty

Predbežnú škodu vyčíslili na 200-tisíc eur.

Požiar v Kolárove
Požiar v Kolárove Foto: TV Markíza
Požiar v Kolárove
Požiar v Kolárove
Požiar v Kolárove

Vysoké plamene, hustý dym a obrovské finančné škody. To je výsledok požiaru, ktorý kompletne zničil stolársku dielňu v Kolárove. Šťastím v nešťastí je aspoň to, že sa nikomu nič nestalo.

O tom, že firma horí sa jej zamestnanec Juraj Jancso dozvedel od kolegu z vedľajšej spoločnosti. Keď prišiel na miesto videl, že je zle. Plamene šľahali podľa neho do výšky 15 až 16 metrov. Požiar mal rozlohu približne 30 x 70 metrov.

 

Keďže išlo o veľmi horľavý materiál, hasiči zo siedmich staníc museli zasahovať v dýchacích prístrojoch.

„Vzhľadom k tomu, že horeli suroviny na výrobu parkiet a rôzne suroviny plastového a ropného pôvodu preto sme si vyžiadali na miesto udalosti aj kontrolné chemické laboratória. Zatiaľ máme také výstupy, že tie výstupy, že tie hodnoty sú prijateľné a nie sú životu ohrozujúce," vysvetlil komárňanský okresný riaditeľ Petr Táncoš.

Napriek tomu, že hasiči robili čo mohli, Kolárovom sa šíril hustý biely dym ešte aj po piatich hodinách od vzniku požiaru.

Bezmocne ho sledoval aj majiteľov otec Imrich Forró. Keď kontaktoval syna, ten okamžite sadol do auta a predčasne ukončil pobyt v Chorvátsku. „Syn bude musieť vyčkať správu od znalcov, že asi čo sa tu stalo vôbec a kvôli čomu vznikol požiar," povedal nám.

Príčina je v súčasnosti v štádiu riešenia. Privolali expertíznu skupinu, ktorá začne obhliadku požiariska.

Zamestnanec Juraj Jancso prezradil, že stroje boli v noci vypnuté a objekt prázdny. Zapnutá bola iba sušička na drevo. „Sušička ani nevyhorela, ale teraz momentálne sme nevyrábali lebo sme ešte nemali tak usušené aby sme s tým mohli robiť," zdôraznil.

Okrem materiálu a strojov zhorela majiteľovi aj výletná loď. Tú mal odloženú v sklade. Podľa predbežných informácii by ale škoda mali presiahnuť 200-tisíc eur.

Na mieste nakrúcal Marek Šilhavík.

 


VIAC Z Domáce