24. 05. 2018 17:20 | BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Zábery zo slovenských psích zápasov, ktoré trhajú srdce

Zvieratá trpia, majitelia sa tešia z ich bojov a víťazstiev.

Zábery zo slovenských psích zápasov, ktoré trhajú srdce
Zábery zo slovenských psích zápasov, ktoré trhajú srdce

Stredoázijský ovčiak - staré plemeno zo Strednej Ázie vyšľachtené na stráženie stáda a ochranu pred predátormi. Aj keď ide o pastierske plemeno, v mnohých krajinách ho využívajú aj na psie zápasy. A ani Slovensko nie je výnimkou.

Podarilo sa nám zistiť, že zápasy organizujú v Trenčíne, v Malackách, Česku a obľúbené miesto je aj krčma pri Nových Zámkoch. Tá sa nachádza v Kenderesi, kam sme sa šli pozrieť.

My sme toto miesto sledovali rok a získali sme aj viacero videí, ktoré dokazujú, že sa tu konali psie zápasy. Na tomto mieste boli psie bitky viackrát. Vraj má isť dokonca o slovenskú ligu vlkodavov.

Pýtate sa, prečo to niektorí majitelia psov robia? Hovorí sa o šľachtení bojovej línie a stúpajúcej hodnote psov v istých skupinách.

Táto liga má byť príprava na Ukrajinu, kde sa psy oceňujú veľkými peniazmi podľa umiestnenia. Podarilo sa nám zistiť, že viacerí majitelia psov, ktorí chodia na zápasy, sú členom jedného klubu.

Videá zo slovenských psích zápasov sme ukázali prezidentovi Únii kynologických klubov. Hovorí o krutom týraní. Všetky materiály sme odovzdali aj polícii a budeme zvedaví, ako to budú riešiť.

 


VIAC Z Domáce