07. 06. 2018 17:20 | BRATISLAVA/ Kristína Kövešová

Na videách zo psích zápasov je vraj zachytený aj aktívny policajt

Kynologická obec tieto zápasy razantne odsúdila a podľa nich ide o týranie zvierat.

Na videách zo psích zápasov je vraj zachytený aj aktívny policajt
Na videách zo psích zápasov je vraj zachytený aj aktívny policajt

Na Slovensku sa už roky organizujú nelegálne psie zápasy. Posledný rok sme sledovali zápasy stredoázijských ovčiakov, ktoré robia niektoré chovatelia týchto psov. Organizujú ich v Trenčíne, Malackách, v Česku a Kenderesi. Dokonca si zriadili slovenskú ligu vlkodavov.

V Kenderesi sme sa boli pýtať. Miesto sme sledovali asi rok a získali sme viacero videí. No mnohí tvrdia, že nič nevedia. V tomto prípade polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu týrania zvierat.

Podarilo sa nám dostať aj na zápasy v Rožnave. Podľa našich informácií ho organizoval muž, ktorého sme videli v Kenderesi. Pred kamerou sa tváril, že o ničom nevie, no našom zázname huckal psa do boja. Aj v tomto prípade začal vyšetrovateľ PZ v Rožňave trestné stíhanie pre trestný čin týrania zvierat.

Zaujímalo nás, kto sú ľudia, ktorí sa zápasov zúčastňujú. Išlo o viacerých členov toho istého klubu chovateľov. Dokonca členov vedenia. Jeden z nich tam bol ako rozhodca. Muža z videa sme kontaktovali. Jednoznačne je proti psím zápasom a svojich psov do ringu nedáva.

Ďalšiu členku vedenia - tajomníčku klubu sme naposledy stretli na zápasoch v Rožňave a videli ju aj na viacerých videách. Aj ju sme kontaktovali.

Víťazov minuloročnej ligy by mal dokonca vlastniť aktívny policajt. Podarilo sa nám zistiť, kto je tento muž zákona a išli sme k nemu domov. Všetko poprel.

Podľa našich informácií, policajtov, ktorí sa zúčastňujú na nelegálnych psích zápasoch, je oveľa viac. "Keď je zápas a niekto to oznámi na políciu, nestane sa im vôbec nič, lebo medzi nimi sú policajti," tvrdí náš zdroj.

Po odvysielaní prvých reportáží o nelegálnych zápasoch chovateľov sa nám začalo ozývať množstvo ľudí. Zatiaľ čo niektorí tieto súboje odsudzovali, iní ich obhajovali. Ozval sa nám muž, ktorý v minulosti tiež chodieval na zápasy.

Sledujte reportáž:

 

Všetky série reportáží nájdete v našom videoarchíve. Sledujte ich TU! 

 

VIAC Z Domáce