12. 07. 2019 19:33 | PODBREZOVÁ/TV Markíza

Radoslav, ktorý strieľal po expriateľke, je už týždeň na úteku

Objavili len jeho opustené auto pod lesmi.

Hľadaný Radoslav Chebeň na policajných fotografiách.
Hľadaný Radoslav Chebeň na policajných fotografiách. Foto: KR PZ Banská Bystrica

Muž z Horehronia, ktorý strieľal po bývalej priateľke je už týždeň na úteku. Posledná stopa viedla do lesov, ktoré dobre pozná. Odvtedy po ňom policajti márne pátrajú.

Do domu prišiel 33-ročný Radoslav Chebeň navštíviť bývalú priateľku. Po slovnej roztržke sa žena so štvorročným synom a svojim otcom vo vnútri zavreli.

„A on ostal na dvore, keď sa tam nedobil, potom strieľal a sadol do auta a odišiel preč," povedal nám sused Milan Štrba.

 

Odvtedy je 33-ročný muž na úteku. Objavili len jeho opustené auto pod lesmi. „Desiatky policajtov a záchranárov so služobnými psami prehľadávali vytipované lokality, ale hľadaného muža ani počas tejto pátracej akcie nenašli," povedala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Radoslav pochádza z malého sídliska Štiavnička v Podbrezovej. Ľudia sa tu navzájom poznajú. Znalosť terénu je pre človeka na úteku výhodou. Radoslavov osud je však nejasný. „Dopredu sa nedá povedať, v akom stave je tento človek, či teda žije alebo nežije," konštatoval bývalý kriminalista Matej Snopko.

Ak sa stále ukrýva, týždeň nie je zasa tak dlhá doba. Bez cudzej pomoci to vraj dlho nemôže vydržať.

„Mnohokrát im nejaké spriaznené duše nosia jesť, alebo nechávajú im niekde jesť. To znamená, že tam je veľká škála možností, čo sa mohlo udiať, no a nakoniec to skončí väčšinou tak, že títo ľudia sú chytení alebo sú takí vyčerpaní, že sa vzdajú," dodal Snopko.

Kým sa vec nevyrieši, ľudia by mali ostať obozretnejší. Podľa polície je dôvodné podozrenie, že hľadaný muž je ozbrojený nelegálne držanou strelnou zbraňou.

Ak ste ho náhodou Radoslava Chebeňa videli, kontaktujte políciu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce