13. 07. 2019 13:44 | KOŠICE/TASR

Smrteľnú nehodu na východe, pri ktorej zomreli štyri osoby, mal zapríčiniť 20-ročný vodič

K čelnej zrážke došlo v piatok podvečer pri Turni nad Bodvou.

Nehoda v Turni nad Bodvou.
Nehoda v Turni nad Bodvou. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
Tragická nehoda pri Turni nad Bodvou.
Nehoda v Turni nad Bodvou.
Nehoda v Turni nad Bodvou.

Pri čelnej zrážke dvoch osobných áut pri obci Turňa nad Bodvou v okrese Košice-okolie v piatok (12. 7.) vyhasli štyri ľudské životy, ďalší traja ľudia utrpeli vážne zranenia. K zrážke došlo okolo 17.30 h medzi autom značky Volkswagen (VW) Golf, ktoré viedol 20-ročný vodič z okresu Košice-okolie, a vozidlom značky Alfa Romeo, ktoré šoféroval 51-ročný muž z okresu Rožňava. Potvrdila to v sobotu polícia.

"Podľa doterajších zistení vodič vozidla značky VW Golf viedol vozidlo od obce Drienovec, kde pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu, smerom do Turne nad Bodvou, nedal prednosť v jazde protiidúcemu vozidlu značky Alfa Romeo," informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Vo vozidle smerujúcom od Drienovca sa vodič a dvaja spolujazdci zranili ťažko, ďalší dvaja spolujazdci utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom. V druhom vozidle šofér a jeho spolujazdkyňa zrážku neprežili. U zraneného vodiča vykonali odber krvi na zistenie prítomnosti požitia alkoholických nápojov a iných návykových látok, vodičský preukaz mu zadržali. Požitie alkoholu u vodiča, ktorý zahynul, bude zisťované pri pitve. 

Nehoda v Turni nad Bodvou.
Nehoda v Turni nad Bodvou. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
 

Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie za trestný čin usmrtenia.

"Bližšie okolnosti, presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prítomný na mieste udalosti," uviedla Mésarová.

Počas dokumentovania dopravnej nehody polícia odkláňala dopravu cez okolité obce. Vzhľadom na to, že na mieste udalosti sa nachádzal väčší počet ľudí, verejný poriadok zabezpečovali policajné hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky.

 


VIAC Z Domáce