15. 07. 2019 19:22 | BRATISLAVA/TV Markíza

Sudcu najvyššieho súdu Dohňanského obvinili zo smrteľnej nehody, no vodičák mu nechali

Pri iných prípadoch z minulosti pritom polícia a prokuratúra postupovali inak.

Nehoda, pri ktorej bol Viliam Dohňanský.
Nehoda, pri ktorej bol Viliam Dohňanský. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Obvinili ho zo smrteľnej dopravnej nehody, no šoférovať môže ďalej. Sudcovi najvyššieho súdu Viliamovi Dohňanskému vodičský preukaz nezadržali.

Ani po tom, čo ho generálna prokuratúra nedávno začala stíhať z prečinu usmrtenia. Pri iných prípadoch z minulosti pritom polícia a prokuratúra postupovali inak. Pri nehode neďaleko Levíc zahynul otec malej dcérky.

Nehoda z mája minulého roka sa stala osudnou pre 43-ročného Juraja. Pri obci Hontianske Trsťany do jeho vozidla vrazilo BMW, ktoré šoféroval sudca najvyššieho súdu.

Sudca mal obiehať kombajn, no nestihol sa zaradiť do svojho pruhu a nasledovala čelná zrážka. Z nehody vyviazol bez vážnych zranení, alkohol v krvi nemal.

„Vodičák" mu bezprostredne na mieste policajti nedržali. Nehodu, ktorú vyšetrovali takmer rok, uzavrela koncom júna generálna prokuratúra obvinením sudcu.

Zisťovali sme na prokuratúre, či sudcovi po tom, čo ho už obvinili, vodičský preukaz vzali - nestalo sa tak.

Sudcovi Dohňanskému sme viackrát adresovali otázky, pýtali sme sa ho, či aj po nehode naďalej aktívne šoféruje, no k prípadu sa nevyjadruje.

Expertka na trestné právo hovorí, že zo zákona automaticky nevyplýva povinnosť zadržať „vodičák" šoférovi, ktorý je podozrivý zo zavinenia smrteľnej nehody.

Každá sa posudzuje individuálne, no z hľadiska prevencie by to podľa nej v tomto prípade bolo na zváženie.

V reportáži Reného Medzihradského uvidíte aj to, čo si o tom myslí syn zosnulého muža:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce