16. 07. 2019 07:22 | BRATISLAVA/zg

Opäť nás čakajú tropické dni: Kedy bude 32 stupňov?

Naopak, v Alpách napadlo až 30 centimetrov čerstvého snehu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Počasie posledné dni bolo ako na hojdačke, ale tento týždeň sa všetko zmení. Má sa postupne otepľovať, teploty budú znovu atakovať 30 stupňov. Na juhu Slovenska možno očakávať opäť tropické teploty, ochladiť by sa malo v druhej polovici budúceho týždňa. Prečítajte si, kedy nastane zmena.

Podľa predpovede SHMÚ v utorok (16. 7.) bude najvyššia denná teplota 23 až 28 stupňov, na Orave a pod Tatrami o sedem stupňov menej. Na zápase Slovenska budú výnimočne aj búrky.

Navlas rovnaké počasie bude v stredu (17. 7.) a vo štvrtok (18. 7.). Teplota vystúpi na 24 až 29, na Orave a pod Tatrami má byť okolo 22 stupňov. Bude malá, miestami aj zväčšená oblačnosť. V stredu môžete na severovýchode očakávať ojedinele prehánky alebo búrky, vo štvrtok to platí pre celé Slovensko.

Teplota sa v piatok (19. 7.) už vyšplhá na 25 až 30, na Orave a pod Tatrami na 22 stupňov. Bude polooblačno až oblačno, pršať by malo v noci, ale aj to iba ojedinele.

Tropické teploty prídu cez víkend. V sobotu (20. 7.) má byť od 25 do 31, v nedeľu (21. 7.) dokonca od 27 do 33 stupňov. Po oba dni bude jasno až polooblačno, búrky alebo prehánky budú iba ojedinele.

Sneh uprostred leta

Turisti v Alpách mali o zážitok v počasí uprostred leta postarané. Okrem ochladenia tu napadol aj čerstvý sneh. Podľa portálu imeteo.sk ho priniesla tlaková níž, ktorá do oblasti priniesla potrebnú vlhkosť a aj chladnejší vzduch.

„Hranica sneženia poklesla aj pod 3 000 metrov nad moroom a sneženie zasiahlo najmä švajčiarske a talianske Alpy. Hranica sneženia sa pohybovala už na výške 2000 m n.m. a takto to napríklad vyzeralo v stredisku Sestriere," píše portál.

Ale oveľa viac snehu napadlo vo vyšších polohách. Napríklad na Matterhorne to bolo vyše 30 centimetrov čerstvej snehovej nádielky. Ale tá v európskych veľhorách dlho nevydrží, bude sa topiť.


Zdroj: Facebook/WetterOnline

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce