16. 07. 2019 10:44 , článok bol aktualizovaný 16. 07. 2019 19:36 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Danko "nepúšťa" Cséfalvayovú do zahraničia. Je za tým jej kritika šéfa SNS?

Predseda národnej rady je ten, kto ako posledný rozhoduje o tom, ktorý poslanec vycestuje na zahraničné služobné cesty.

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.
Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko. Foto: TASR

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) vraj "nechce púšťať" na zahraničné cesty koaličnú poslankyňu a šéfku zahraničného výboru Katarínu Cséfalvayovú (Most-Híd). Nemôže tak v reprezentovať Slovensko.

Za všetkým tak môžu byť Dankove pravidelné cesty do Moskvy, ktoré kritizuje ona a aj samotný minister zahraničia Miroslav Lajčák, píšu aktuality.sk

„Do zahraničia vysielame nešťastný signál, keď druhý najvyšší ústavný činiteľ podáva v hlbokom poklone ruku človeku, ktorý neváha rozpútať agresiu na viacerých frontoch, dokonca aj u nášho východného suseda, kde jeho zásluhou prišlo o život niekoľko tisíc ľudí. Človeku, ktorý vedie otvorene protieurópsku a protiatlantickú politiku,” povedala nedávno v rozhovore pre aktuality.sk k májovému stretnutiu Danka s ruským prezidentom.

Predseda Národnej rady SR je ten, kto ako posledný rozhoduje o tom, ktorý poslanec na služobné zahraničné cesty bude môcť vycestovať. „Pán predseda mi neschválil zahraničnú cestu do Gruzínska, kde som sa mala zúčastniť na medzinárodnej konferencii‚ Európska cesta Gruzínska‘ (Georgia’s European Way) v Batumi,” reagovala ďalej Cséfalvayová.

To isté sa jej stalo už pred časom, kedy nevycestovala do Maďarska. „Hospodárnosť asi nie je rozhodujúci problém, nakoľko zrušená bola napríklad aj cesta do Budapešti s minimálnymi nákladmi. A nakoniec sa na podujatí zúčastnili dvaja iní poslanci,” pokračovala poslankyňa.

Prečo sa Andrej Danko v prípade Cséfalvayovej takto rozhodol, sa stále nedozvedela. 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce