16. 07. 2019 19:40 | NOVÉ MESTO NAD VÁHOM/TV Markíza

Mužovi, ktorý opakovane napadol policajtov, zvýšili trest. Zo súdu odchádzal vysmiaty

Trestným rozkazom dostal len tri roky natvrdo voči čomu podal odpor.

Mladý inžinier, obvinený z útoku na policajtov, si v Novom Meste nad Váhom vypočul verdikt.
Mladý inžinier, obvinený z útoku na policajtov, si v Novom Meste nad Váhom vypočul verdikt. Foto: TV Markíza

Mladý inžinier, obvinený z útoku na policajtov, si v Novom Meste nad Váhom vypočul verdikt. Policajtov napadol už druhýkrát. Minulé leto, len tri dni potom, ako ho na podmienku prepustili na slobodu. V utorok ho odsúdili na štyri roky a osem mesiacov nepodmienečne.

Všetko sa to stalo v Hornej Strede, kde najskôr napadol pod vplyvom alkoholu a liekov kuchára. Tomu sa podarilo spacifikovať a zadržať až do príchodu policajtov. Po chvíli sa muž pustil do aj do nich. Policajtov kopal do oblasti rebier, udieral ich hlavou aj ramenami. Na zem ho zložili až s pomocou tretieho kolegu, ktorý prišiel neskôr.

"Mňa to veľmi celé mrzí a čo sa stalo úprimne to ľutujem. No ale nepamätám si na to z dôvodu, keďže som bol pod silnými sedatívami a antidepresívami, ktoré som vlastne skombinoval s alkoholom," bránil sa na súde obžalovaný Rastislav K..

Trestným rozkazom dostal len tri roky natvrdo voči čomu podal odpor.

Inžinier (30) bol síce obžalovaný z útoku na verejného činiteľa, no sudca ho odsúdil za zločin opilstva. Obžalovaný sa podľa súdu požitím alkoholu v kombinácii s liekmi úmyselne priviedol do stavu nepríčetnosti a v tomto stave sa dopustil útoku na verejného činiteľa. Preto bolo jeho konanie právne kvalifikované ako zločin opilstva.

Po novom mu vymerali trest štyri roky a osem mesiacov. Zo súdnej siene odchádzal mladý muž s úsmevom na tvári.

Rozsudok ešte nieje právoplatný. Obidve strany - prokurátorka, aj obhajca si ponechali zákonnú lehotu na rozmyslenie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce