17. 07. 2019 07:10 , článok bol aktualizovaný 17. 07. 2019 19:36 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Prokurátor Kováčik mal vynášať oligarchovi Smeru Bödörovi, tvrdí Tóth

Tóth aktuálne svedčí vo viacerých kauzách proti Marianovi Kočnerovi.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Foto: TASR

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik mal údajný blízky vzťah s Norbertom Bödörom označovaným za oligarchu Smeru. Kováčik, ktorého úrad rieši korupciu a veľké daňové zločiny, mal ako prokurátor pod palcom viaceré kauzy Ficovej strany. Ani jedna neskončila na súde.

O blízkom vzťahu prokurátora a podnikateľa ako prvý prehovoril bývalý policajt Branislav Didák. Najnovšie mal o ich spolupráci vypovedať exnovinár a bývalý šéf kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby (SIS) Peter Tóth. Píšu aktuality.sk.

Tóth aktuálne svedčí vo viacerých kauzách proti Marianovi Kočnerovi. V tomto prípade ide o takzvané motáky. Tie mal Kočner posielať z väzenia svojmu známemu Bödörovi, aby mu cez vplyvných ľudí pomohol dostať sa von. Poslíčkom mal byť práve Tóth.

Ten vypovedal, že vlani v lete sa prvýkrát stretol s Bödörom, aby mu odovzdal správu od Kočnera, ktorý bol v tom čase už vo väzbe. Nakoľko Bödör mal podľa Tótha blízko ku Kováčikovi, Kočner chcel vedieť, čo môže preňho tento prokurátor urobiť.

„Bödör mi povedal, že riaditeľ Kováčik síce mal na kontrole spis v trestnej veci zmeniek TV Markíza od prokurátora Jána Šantu a rád by prikázal, aby netrval na väzobnom stíhaní Mariana Kočnera, ale nemôže si to dovoliť, pretože Ján Šanta by okamžite zvolal tlačovú besedu a kontaktoval médiá," vypovedal Tóth.

Kováčik označil Tóthove vyjadrenia za nepravdivé. „Vždy som postupoval v súlade so zákonom, žiadnej nepovolanej osobe som neposkytol žiadne údaje z trestných vecí," reagoval. Tvrdí, že ide o súčasť diskreditačnej kampane, ktorá má „živiť vo verejnosti falošný dojem o mojej neprofesionalite a neetickom správaní".

Bödör o vzťahu so špeciálnym prokurátorom mlčí. Nereagoval ani na to, či sú Tóthove tvrdenia pravdivé. „K položeným otázkam sa v súčasnej dobe nebudem vyjadrovať," odpísal Nadácii Zastavme korupciu, ktorá na tomto prípade pracovala s citovaným zdrojom.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce