17. 07. 2019 17:01 | SABINOV/TV Markíza

Farmári, ktorým ukradli dobytok, pátrajú na vlastnú päsť. Policajti im veľmi nepomohli

Podľa poľnohospodárov má krádeže na svedomí jedna organizovaná skupina.

Farmári pátrajú po zlodejoch na vlastnú päsť.
Farmári pátrajú po zlodejoch na vlastnú päsť. Foto: TV Markíza

Farmári na východe sa čoraz viac boja o svoje zvieratá. Po sérii krádeži dobytka si zlodeji zrejme chodia obzerať ďalšie kone. Okradnutí chovatelia spojili sily a po zmiznutých zvieratách pátrajú na vlastnú päsť. O niektorých ich zisteniach vyšetrovatelia vraj ani netušili.

Dvaja neznámi si nadránom pri Sabinove obzerali ďalšieho koňa. Nebáli sa vojsť na dvor rodinného domu až k stajni.

Vyrušil ich pritom sused ktorého zobudil brechot psa. Poznávacia značku auta, do ktorého rýchlo nasadli, ale nevidel. V červenom vozidle vraj sedeli muž so ženou.

Majiteľka kobylky má strach. Z neďalekého ranča totiž nedávno v noci zmizlo až 10 koní a 11 kráv si zase zlodeji odviezli z Mičakoviec pri Giraltovciach. Ďalšie zvieratá naposledy ukradli z ranča pri Domaši.

Farmári, nespokojní s doterajším vyšetrovaním krádeži, sa preto stretli so zástupcami krajského riaditeľstva i policajného prezídia.

Okradnutí chovatelia sa totiž spojili a pátrajú sami na vlastnú päsť. Na sociálnej sieti vytvorili aj spoločnú skupinu. Policajti zatiaľ podrobnosti z vyšetrovania z taktických dôvodov nezverejnili.

Podľa informácii TV Markíza policajti posilnili hliadky v obciach s farmami, no zamerajú sa najme na hraničné priechody s Poľskom kde podľa farmárov končia ukradnuté kone.

Podľa poľnohospodárov má krádeže na svedomí jedna organizovaná skupina. Zatiaľ sa iba jednej majiteľke podarilo koňa cez internet vypátrať až v Rumunsku .

Farmári na pomoc pre okradnutých chovateľov vypísali finančnú zbierku a veria, že sa raz policajtom podarí zlodejov vypátrať.

 


VIAC Z Domáce