19. 07. 2019 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Podpísal za firmu CBA zmluvy a onedlho dostal výpoveď. Teraz sa mu veritelia vyhrážajú

Bývalý zamestnanec posielal veriteľom kontakty na vedenie spoločnosti, tí však tvrdia, že s nimi nekomunikuje.

Prevádzka CBA.
Prevádzka CBA. Foto: TV Markíza

Podpísal za spoločnosť zmluvy o dielo a po pár mesiacoch dostal výpoveď. Teraz sa mu majitelia firiem vyhrážajú, že si ho počkajú. Spoločnosť CBA Slovakia nevyplatila firmy, ktoré im rekonštruovali predajne po Slovensku - vraj pre nesplnenie podmienok v zmluve.

Muž sa mal starať o rekonštrukcie predajní po Slovenku, no po tri a pol mesiaci dostal výpoveď. Zeraz si od neho firmy pýtajú peniaze. Bývalý zamestnanec potravinového reťazca CBA Slovakia tvrdí, že spoločnosť niektoré firmy nevyplatila. Spolu by malo ísť o 150 až 160-tisíc eur.

Spoločnosť pri každej prestavbe predajne uzatvára so stavebnými firmami zmluvu o dielo, no a za firmu sa pod zmluvy podpísal už bývalý zamestnanec.

„Jeden telefonát za druhým. Vyhrážky, že si ma počkajú pred domom a tak ďalej. Už to vážne presahuje všetky prípustné medze. Už s tým nedokážem ďalej fungovať. Neviem, čo im mám povedať. Nejedná sa o päť korún," hovorí bývalý zamestnanec CBA Slovakia.

O stanovisko požiadala TV Markíza aj spomínanú firmu.

„Neexistuje žiadny dôvod, aby osobne voči ktorémukoľvek bývalému zamestnancovi uplatňovali stavebné firmy akékoľvek nároky. Stavebné firmy, s ktorými sme boli v zmluvnom vzťahu, by sa so svojimi požiadavkami mali obracať výlučne na oficiálnych zástupcov CBA Slovakia," napísal Vladimír Rusek, riaditeľ expanzie a technického úseku CBA Slovakia.

Bývalý zamestnanec posielal veriteľom kontakty na vedenie spoločnosti. Tí však tvrdia, že s nimi nekomunikuje.

Spoločnosť tvrdí, že s niektorými rekonštrukciami nie je spokojná. Bývalý zamestnanec zase hovorí, že na zmeny, ktoré vznikli počas rekonštrukcie, bola spoločnosť upozornená.

„Žiaľ, stalo sa nám už vo viacerých prípadoch, že zrealizované stavebné práce boli nekvalitné, bez dodržania zazmluvnených kvalitatívnych štandardov. S firmami, ktoré nám dodali nekvalitné práce, hľadáme riešenie. Nevylučujeme však, že obchodné spory môžu skončiť aj súdnym konaním podľa Obchodného zákonníka," uviedol zástupca CBA Slovakia.

Bývalý zamestnanec tvrdí, že pri kontrolách na stavbách neboli žiadne výhrady zo strany objednávateľa. Problém sa podľa neho objavil, až keď bolo treba za práce zaplatiť.

Bývalý zamestnanec má strach a jediné čo mu vraj už len zostáva, zveriť celý prípad svojmu právnikovi.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce