19. 07. 2019 08:00 | BRATISLAVA/jh

Horúci víkend je za dverami. Teploty budú ako pri mori

Najmä v nedeľu môže byť až 34 stupňov.

Letná pohoda
Letná pohoda Foto: Shutterstock.com

Po príjemnejších letných dňoch opäť prídu horúčavy. Cez víkend môžeme niekde očakávať aj 34 stupňov. Veľmi teplo bude aj celý budúci týždeň.

Sobota

Cez víkend má byť malá, prechodne aj zväčšená oblačnosť. V noci budú ojedinele, cez deň miestami - najmä vo východej polovici - prehánky, prípadne búrky. Najnižšia nočná teplota bude 16 až 11, v údoliach miestami 11 až 7 st.

Najvyššia denná teplota 27 až 32, v Žilinskom kraji a na severovýchode väčšinou 23 až 27 st. Fúkať bude iba slabý vietor, prípadne bude úplné bezvetrie. Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

Nedeľa

Nad našou oblasťou sa bude nachádzať nevýrazné pole relatívne vyššieho tlaku a zároveň k nám bude od juhozápadu prúdiť veľmi teplý vzduch.

V nedeľu v noci bude prevažne malá oblačnosť. Cez deň polooblačno až oblačno a miestami, najmä na severe, prehánky, ojedinele aj búrky. Bude ale veľmi teplo. Najnižšia nočná teplota 17 až 12, na juhozápade okolo 19 st.

Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Orave a pod Tatrami okolo 27 st. Prevažne slabý vietor.

Pondelok

Do strednej Európy sa od západu rozšíri okraj tlakovej výše a po jeho prednej strane postúpi cez Pobaltie a Poľsko smerom na juhovýchod studený front. Za ním k nám začne prúdiť od severu o niečo chladnejší vzduch.

Bude prevažne polooblačno, miestami - najmä na severe a východe - prechodne
aj oblačno a ojedinele prehánky a búrky. Najnižšia nočná teplota 17 až 12, na juhozápade okolo 19 st.

Najvyššia denná teplota 27 až 32, v Žilinskom a Prešovskom kraji miestami okolo 25 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce