22. 07. 2019 09:30 , článok bol aktualizovaný 22. 07. 2019 17:04 | ŽILINA/TV Markíza, mm

V Žiline zaútočil na ženu diviak, tá sa následne stratila

Polícia ju ani po dvoch hodinách nenašla.

Polícia pátrala po zranenej žene
Polícia pátrala po zranenej žene Foto: TV Markíza

Takmer dve hodiny prehľadávali okolie rieky v prímestskej časti Žiliny. Na ženu, ktorá prechádzala popri ceste, tam vraj zaútočil diviak. Zľakla sa a zmizla vo vysokej tráve.

Záchranné zložky zalarmoval okoloidúci chodec neskoro večer. Kráčal za ženou a kolíziu s diviakom videl na vlastné oči. Podľa svedka zaútočil diviak na ženu v žilinskej mestskej časti Bánová. Práve táto lokalita je v rámci výskytu diviakov v Žiline najkritickejšia. Podobne sú na tom aj časti Hájik a Závodie.

„Napadli ju z pravej strany, dostala dosť silný úder do pravého boku, spadla do toho chraštia, bežala smerom ku rieke, počul som ju asi 30 sekúnd," povedal nám svedok útoku Daniel.

V tom čase vraj bola na ceste takmer desiatka diviakov. Nevedel odhadnúť koľko važili, ale podľa neho boli bolo to dosť silné.

Hasičom a policajtom prácu komplikoval neprehľadný terén. Ženu hľadal aj policajný pes. Podľa žilinskej krajskej policajnej hovorkyne Jany Balogovej polícia prehľadala obidva brehy rieky Rajčianka, ale nikoho nenašli.

Poľovník Ján Lach tvrdí, že vážnosť zranení záleží od toho, či to je diviačica alebo diviak. Diviak má ostré kly, ktorými môže veľmi vážne ublížiť. Podľa neho sa žena dostala k diviakom príliš blízko. „Keď sa táto vzdialenosť naruší, tak vtedy vlastne to zviera už nieže útočí, ale ono sa, de facto, bráni," vysvetlil Lach.

V okolí rieky nikoho nenašli a ani v nemocnici sa nikto so zranením od diviaka neprihlásil. Žilinčania majú po tejto správe ešte väčší strach. Tragédia je podľa niektorých len otázkou času.

Reportáž pripravila Zuzana Holienčíková.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce