22. 07. 2019 09:53 | DLHÁ LÚKA/TV Markíza, mm

Timeu (†2,5) nechali rodičia bez dozoru. Utopila sa na rovnakom mieste ako jej teta

Osadníci veria povere, že práve ona ju tam zlákala a stiahla k sebe pod vodu.

Utopená Timea (†2,5).
Utopená Timea (†2,5). Foto: TV Markíza

Tragédia na východe Slovenska. V potoku pri Bardejove sa utopila dvaapolročná Timea. Rodičia si ani nevšimli, že dievčatko ušlo z domu. Po niekoľkohodinovom pátraní ho našli v neďalekom potoku.

Rodičia s piatimi deťmi boli práve na oslave narodenín ich krsňaťa v osade za Dlhou Lúkou pri Bardejove. Malú dcérku nechali bez dozoru. To, že nie je doma, ale ani u susedy, zistili až po vyše hodine.

Prehľadali celú osadu. Pátrali v okolitom lese i v dedine, no neúspešne. Až večer našli na druhej strane frekventovanej cesty, na brehu potoka stopu. Detské topánočky pro brehu rieky.

Najhoršie obavy sa potvrdili, hasiči z vody vytiahli už len nehybné telo utopeného dievčatka. Podľa prešovskej krajskej policajnej hovorkyne Jany Ligdayovej obhliadajúci lekár na mieste vylúčil cudzie zavinenie a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu. Tá určí presnú príčinu smrti.

Potok, v ktorom sa dievčatko utopilo
Potok, v ktorom sa dievčatko utopilo Foto: TV Markíza
 

Príbuzní nechápu, ako sa mohlo také malé dieťa dostať cez hlavnú cestu k asi 100 metrov vzdialenému potoku. Do potoka pod kaskádou sa ale deti z osady chodia v lete kúpať a párkrát tam s nimi bola aj malá Timea.

Či sa tam dievča vybralo samo alebo s ďalšími deťmi, ktoré ho tam nechali, zisťujú policajti. Na zodpovednosť ale budú brať najmä rodičov. Bardejovský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Presne na tom istom mieste sa asi pred 10 rokmi utopila aj teta nebohého dievčatka. Osadníci preto veria povere, že práve ona ju tam zlákala a stiahla k sebe pod vodu.

Reportáž pripravil do Televíznych novín Martin Jedinák.

 


VIAC Z Domáce