22. 07. 2019 14:38 , článok bol aktualizovaný 22. 07. 2019 16:43 | DOBŠINÁ/TASR

Tragická nehoda v Dobšinej! Traja mladíci narazili do stĺpa, jeden neprežil

Dvaja utrpeli podľa jej slov iba ľahšie poranenia.

Havarované auto
Havarované auto Foto: KR PZ Košice

Život jedného človeka vyhasol pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok o 2.30 h v Dobšinej v Rožňavskom okrese. O udalosti informovala hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková.

„Osobné vozidlo, v ktorom sa viezli traja muži, zišlo z cesty a narazilo do stĺpa. Jeden z mladíkov pri nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Záchranárom sa ho ani napriek veľkej snahe nepodarilo oživiť," priblížila Načiniaková.

Dvaja ďalší cestujúci, z toho jeden neplnoletý, utrpeli podľa jej slov iba ľahšie poranenia. „Boli ošetrení na mieste, ich stav si nevyžadoval prevoz do zdravotníckeho zariadenia," uviedla hovorkyňa s tým, že pri nehode zasahovali spolu tri záchranárske posádky z Dobšinej a Rožňavy.

Havarované auto
Havarované auto Foto: KR PZ Košice
 

Ako pokračovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, vo vozidle sa nachádzali 21-ročný Jaroslav, 18-ročný Marek a 13-ročný Milan.

„Vodič auta narazil jeho prednou časťou do odstaveného vozidla Škoda Fabia Combi. S rozseknutou pneumatikou však ďalej pokračoval v jazde, po niekoľkých metroch zišiel z cesty a časťou auta narazil do stĺpa elektrického vedenia," opísala priebeh nehody hovorkyňa KR PZ.

Dodala, že 18-ročný Marek, sediaci na doposiaľ nezistenom mieste vo vozidle, utrpel zranenia, ktorým bezprostredne po nehode podľahol. „Jaroslav utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali iba jednorazové ošetrenie a Milan sa nezranil," konkretizovala Ivanová.

Polícia po nehode 21-ročného Jaroslava podrobila dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov. Podľa Ivanovej bol výsledok pozitívny, konkrétne 0,45 mg/l alkoholu v dychu, teda 0,94 promile. „To, či alkohol požil nebohý Marek, bude zisťované pri pitve. Celková predbežná škoda bola vyčíslená na viac ako 8300 eur," doplnila hovorkyňa.

Vyšetrovateľ PZ v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. „Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Polícia však bude vyšetrovať aj to, kto z mladíkov vozidlo šoféroval, keďže po príchode na miesto udalosti sa v ňom už nikto nenachádzal. Navyše, 21-ročný Jaroslav a ani 18-ročný nebohý Marek ešte autoškolu nenavštevovali," zakončila Ivanová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce