25. 07. 2019 15:46 | BRATISLAVA/TASR

NAKA rieši údajnú korupciu pri voľbe generálneho prokurátora z čias Radičovej vlády

Informácie má z prípadu vraždy Jána Kuciaka

Iveta Radičová v roku 2011.
Iveta Radičová v roku 2011. Foto: TASR

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry začal znova vyšetrovať údajné kupovanie poslancov pri voľbe generálneho prokurátora počas vlády Ivety Radičovej v rokoch 2010 - 2012. Informácie o korupcii má z vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka.

„V súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára a jeho snúbenice boli vyšetrovateľmi NAKA zistené nové skutočnosti oprávňujúce začať trestné stíhanie pre trestné činy podplácania a prijímania úplatku v súvislosti s voľbou generálneho prokurátora," potvrdila hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Na obnovenie vyšetrovania poukázala TV JOJ.

Na polícii mal podľa televíie vypovedať niekdajší poslanec za SaS Martin Poliačik tri hodiny. Expremiérka Iveta Radičová vo veci ešte nevypovedala, rovnako ako šéf Mosta-Híd Béla Bugár. Ten bol súčasťou vtedajšej koalície.

Pri vtedajšej voľbe navrhol na post generálneho prokurátora Dobroslava Trnku poslanec SDKÚ Stanislav Janiš. Ten pre televíziu odmietol trestné stíhanie komentovať s tým, že sú to hlúposti.

Úrad špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR 9. mája 2011 potvrdil, že polícia zastavila trestné stíhanie týkajúce sa podozrenia z kupovania hlasov poslancov pri novembrovej voľbe generálneho prokurátora v Národnej rade SR v roku 2010. Polícia stíhanie zastavila z dôvodu, že skutok sa nestal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce