29. 07. 2019 14:54 , článok bol aktualizovaný 29. 07. 2019 19:33 | HLOHOVEC/tvnoviny.sk

Pri nehode na D1 pri Červeníku sa zranilo aj 16-ročné dievča

Zrazil sa tu kamión, dodávka a päť osobných áut.

Nehoda na D1 pri Červeníku.
Nehoda na D1 pri Červeníku. Foto: HaZZ
Nehoda na D1.
Nehoda na D1 pri Červeníku.
Nehoda na D1 pri Červeníku.

Pondelková nehoda na D1 pri Červeníku v smere na Piešťany si vyžiadala nakoniec troch zranených, potvrdil to Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR. Pôvodné informácie od hasičov hovorili o 12 zranených.

Nehodu, pri ktorej sa zrazil kamión, dodávka a až päť osobných áut, nahlásili o 14.14 h. Na mieste nehody ošetrili záchranári 16-ročné dievča, ktoré vrtuľníkom previezli do bratislavskej detskej nemocnice. Do Trenčína prevážali letecky ďalšiu ženu so zranením brucha. Vodiča kamiónu podľa jeho slov previezli sanitkou do Trnavy na urgentný príjem s poranením krížov a brucha.

Podľa prvotných informácií mal podľa polície vodič na kamióne prejsť cez stredové zvodidlá do protismeru, kde došlo k zrážke s ďalšími autami. "Polícia žiada vodičov, aby na presun využili iné trasy," doplnila.

 

Sprejazdnili v oboch smeroch jeden pruh

Diaľnica je v tomto úseku čiastočne prejazdná, v každom smere je možný prejazd v jednom jazdnom pruhu, premávka je priebežná, ale vodičom zatiaľ odporúčame, aby sa tomuto úseku ak môžu radšej vyhli.

Nehoda na D1 pri Červeníku.
Nehoda na D1 pri Červeníku. Foto: HaZZ
 


Na mieste zasahovalo takmer 15 hasičov a dve posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Po nehode sa tvorili rozsiahle kolóny.

Na mieste bol aj štáb TV Markíza s reportérom Romanom Ruttkayom.

 

Ak máte fotografie alebo videá, pošlite ich na adresu somreporter@markiza.sk.


VIAC Z Domáce