29. 07. 2019 15:34 | MICHALOVCE/TASR

Smrť muža (†45) v Michalovciach vyšetrujú ako vraždu, podozrievajú manželku

Po nešťastí ušla z miesta činu.

Zapečatený byt v Michalovciach, kde dodobali muža.
Zapečatený byt v Michalovciach, kde dodobali muža. Foto: TV Markíza

V prípade usmrtenia 45-ročného muža, ku ktorému došlo v nedeľu (28. 7.) v nočných hodinách v jednom z michalovských bytov, došlo k zmene. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Košiciach skutok prekvalifikoval na obzvlášť závažný zločin vraždy.

Podozrivou v prípade je 44-ročná žena, ktorá z miesta činu ušla. "Okamžite bolo po nej vyhlásené pátranie a nájdená bola v ranných hodinách v Michalovciach. Po obmedzení osobnej slobody a vykonaní prvotných procesných úkonov bola umiestnená do cely policajného zaistenia," informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Michalovský policajný vyšetrovateľ následne začal trestné stíhanie pre zločin zabitia a prečin porušovania domovej slobody. Vzhľadom na závažnosť a povahu skutku, a tiež spôsob jeho spáchania, prevzal prípad krajský vyšetrovať a prekvalifikoval ho.

"Krajský policajný vyšetrovateľ naďalej vykonáva potrebné procesné úkony, podľa výsledkov pitvy a po dôkladnom vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov bude rozhodnuté o ďalšom postupe aj vo vzťahu k zadržanej podozrivej osobe," uzavrela Ivanová.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce