31. 07. 2019 15:41 | TURŇA NAD BODVOU/tvnoviny.sk

Tragická havária, pri ktorej zahynuli štyria ľudia: Na povrch vyplávala šokujúca informácia

Mladý vodič pripravil o život svojho otca, sestru a manželský pár.

Nehoda pri Turni nad Bodvou mala tragické následky.
Nehoda pri Turni nad Bodvou mala tragické následky. Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Pod vplyvom drog bol 20-ročný vodič z okresu Košice-okolie, ktorý podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania nedal 13. júla v katastri obce Turňa nad Bodvou prednosť ďalšiemu vozidlu.

Pri čelnej zrážke dvoch áut prišli o život štyria ľudia, ďalší traja utrpeli ťažké zranenia. Informovala o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

 

Ako spresnila, špecializovaným zdravotníckym pracoviskom bola v jeho krvi zistená prítomnosť metamfetamínu - pervitínu, amfetamínu a benzodiazepínov, teda omamných a psychotropných látok, ktoré sú schopné ovplyvniť psychiku.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Košiciach-okolí začal bezprostredne po dopravnej nehode trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví. Na základe výsledkov toxikologického vyšetrenia a podľa výsledkov znaleckého skúmania, na ktoré polícia ešte čaká, dôjde aj k zmene právnej kvalifikácie s prísnejšou trestnou sadzbou," dodala.

Výsledok pitvy v súvislosti s požitím alkoholických nápojov nebohého 51-ročného vodiča z okresu Rožňava bol podľa Ivanovej negatívny. Jeho spolujazdkyňa nehodu rovnako neprežila.


Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky


VIAC Z Domáce