31. 07. 2019 19:00 | TRNAVA/TV Markíza

Plážový komplex pri Piešťanoch vyrástol bez povolení: Investori všetky výzvy ignorujú

Mesto vraj vyzývalo spoločnosť počas stavebných prác aby ich ukončili, no pokračovali ďalej.

Plážový komplex.
Plážový komplex. Foto: TVNOVINY.sk

Zákony by mali platiť pre všetkých rovnako. Niektorí si však robia, čo chcú aj za cenu vysokej pokuty. Príkladom je spoločnosť z Nitry. V Ratnovskej zátoke pri Piešťanoch vybudovali luxusný plážový komplex za stovky tisíc eur. Na tom by nebolo nič zlé, keby to spravili podľa pravidiel.

Piesočnatá pláž, ležadlá, slnečníky. Človek má pocit, že je pri mori. Ľudia sem v stredu prichádzali už od deviatej hodiny.

Faktom je, že zábavno-relaxačný park vyrástol na území, ktoré má štvrtý stupeň ochrany. Bez povolenia. Ľudia sa pýtajú, ako je to možné. "Zhotoviteľ diela ignoruje všetky naše výzvy, ktoré sú," potvrdil primátor mesta Piešťany.

Plážový komplex začala stavať v chránenom vtáčom území spoločnosť Labonte so sídlom v Nitre na prelome apríla a mája. Prvého júna prevádzku otvorili vo veľkom štýle. Bazén, reštauráciu, vstupnú bránu, či sociálne zariadenia postavili načierno. 

"Stavba bola stavaná bez akéhokoľvek povolenia. Stavebník si nedal ani žiadosť o stavebné povolenie a začal stavať. Ja neviem, či je tu zabezpečená bezpečnosť, ako je tu privedená voda do bazéna, ako je odvádzaná odpadová voda zo sociálnych zariadení," pokračoval primátor.

Mesto vraj vyzývalo spoločnosť počas stavebných prác aby ich ukončili, no pokračovali ďalej.

Téme sa venoval Roman Ruttkay

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce