02. 08. 2019 13:41 , článok bol aktualizovaný 02. 08. 2019 20:36 | ZVOLEN/tvnoviny.sk

Toto je reakcia majiteľa psa, ktorého luxusné auto ťahalo za sebou po ceste

Situáciu, ktorá sa stala medzi Zvolenom a Sliačom, už skúmajú kriminalisti.

Jeep ťahá uviazaného psa.
Jeep ťahá uviazaného psa. Foto: repro foto

Zábery, ktoré vyrážajú dych. Také nakrútil vodič auta na ceste medzi Zvolenom a Sliačom. Luxusné auto na nich ťahá za sebou psa. Situáciu už skúmajú kriminalisti.

Napohľad bezvládne telo zvieraťa priviazané na reťazi za idúcim autom.

Muž, ktorý video nakrútil, sa s nami o ňom pred kamerou rozprávať nechcel. Povedal nám ale, že priamo počas jazdy si nevšimol, čo presne auto za sebou ťahá. Keď ale zaparkoval a zábery si pozrel detailnejšie, zistil, že je to zviera. Okamžite to oznámil na polícii.

Reakcia majiteľa psa

Na policajnom Facebooku zverejnil svoje vyjadrenie aj majiteľ psa. „Ľudia, prosím vás...toto nešťastie sa stalo dnes ráno. Kesina bol jeden z mojich milovaných psov, bola u mňa odmala, daj by som za ňu možno aj život...“

Prečítajte si celé znenie.

egry.jpg
Foto: Printscreen/Facebook/Polícia SR - BB
 

Video sme ukázali šéfke Slobody zvierat. Podľa nej bude teraz dôležité, ako situáciu zdokumentujú policajti. "Toto je niečo veľmi šokujúce a poburujúce, vo svojej praxi som to takto naživo ešte nevidela," povedala šéfka Slobody zvierat Pavla Dugovičová.

Pokračovala, že pri mnohých prípadoch týrania zvierat máme problém, že to policajti neklasifikujú ako trestný čin, pretože sa nedá preukázať úmysel.

Či vodič ťahal psa úmyselne, alebo sa vodítko zvieraťa zachytilo o auto náhodou, či ho tam zabudol neúmyselne, upresní až vyšetrovanie.

Nasnímaná situácia pobúrila aj veterinára. "Koža bude určite zošúchaná až do živého, neviem síce, ako rýchlo išiel, ale vyzerá, že tam budú aj zlomeniny, podla mňa ten psík už nežije," reagoval veterinár Július Ferenc.

Podľa štatistiky Slobody zvierat za ostatných sedem rokov odsúdili za týranie zvierat šesť ľudí nepodmienečne.

Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre maloletých a citlivé povahy.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce