05. 08. 2019 13:27 | BRATISLAVA/TASR

Na Dankov stožiar prispel aj Smer, Fico dal sám tisícku

Šéf NR SR prispel na stožiar sumou 9-tisíc eur a podobnou sumou mal prispieť aj vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

Vizualizácia.
Vizualizácia. Foto: NR SR

Poslanecký klub strany Smer-SD prispel predsedovi Národnej rady (NR) SR Andrejovi Dankovi (SNS) na stavbu stožiara pred budovou parlamentu sumou 5000 eur. Predseda Smeru Robert Fico prispel osobným darom tisíc eur. Informoval o tom hovorca strany Ján Mažgút.

"Strana Smer-SD považuje pozitívne zviditeľňovanie štátnych symbolov a prehlbovanie vlastenectva za správnu štátnu politiku, a preto bude vždy pripravená podobné aktivity podporovať," uvádza sa v stanovisku strany.

Kancelária NR SR má rozpracované desiatky darovacích zmlúv v súvislosti s výstavbou stožiara pred parlamentom. Zemné práce na osadenie stožiara by mali podľa predsedu Národnej rady SR Andreja Danka stáť okolo 16-tisíc eur plus DPH, druhá časť výstavby by si mala vyžiadať 38-tisíc eur. Tridsať metrov je najvyššia možná výška, ktorú povolili technici a stavební inžinieri v súvislosti so stožiarom, ktorý chce pred NR SR dať postaviť Danko.

Samotný šéf NR SR prispel na stožiar sumou 9-tisíc eur a podobnou sumou mal prispieť aj vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce