06. 08. 2019 06:49 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Niektorí nespokojní farmári od Magdoška chcú ísť do politiky

Rokujú vraj s viacerými stranami.

Patrik Magdoško a kopa hnoja
Patrik Magdoško a kopa hnoja Foto: FOTO TASR – Jaroslav Novák

Niektorí farmári, ktorí sa združili pod značkou Iniciatíva poľnohospodárov, sa rozhodli aktívne vstúpiť do politiky. Pre aktuality.sk to potvrdil Patrik Magdoško, ktorý bol jedným z iniciátorom  ich protestov.

Podľa jeho slov zistili, že tlak ulice nemal na riešenie ich problémov väčší vplyv. „Rozhodli sme sa preto, že vyšleme svojich zástupcov do politického súboja. Je to jediná možnosť, ako zmeniť situáciu v našom poľnohospodárstve,“ povedal pre portál.

Naznačil, že ľudia z iniciatívy by mohli kandidovať za rôzne politické subjekty, s niektorými už aj rokujú. Líder OĽaNO Igor Matovič povedal, že sa so zástupcami farmárov stretol. Podľa jeho slov ich spája snaha o očistenie nášho poľnohospodárstva od mafiánskych praktík.

Juraj Šeliga zo vznikajúcej strany Za ľudí potvrdil, že im je blízka prítomnosť zástupcov Iniciatívy poľnohospodárov na kandidátke do budúcoročných parlamentných volieb.

KDH bližšie nekomentovalo možnosť dať farmárom miesto na kandidátke, SaS sa ňou bude zaoberať na jeseň a nateraz považuje túto otázku za predčasnú. Koalícia PS/Spolu je s nimi v kontakte, ale rokovania sa neuskutočnili.


VIAC Z Domáce