07. 08. 2019 08:01 | BRATISLAVA/TASR

Bugár prehovoril o prípadnej kríze v koalícii

Neobáva sa neschválenia zákonov, ak by mala v pléne menšinu.

Predseda Most-Híd Béla Bugár.
Predseda Most-Híd Béla Bugár. Foto: TASR

Ak by mala vládna koalícia menšinu v parlamente, ešte to neznamená, že by neprechádzali zákony. V rozhovore pre TASR to uviedol predseda vládneho Mosta-Híd Béla Bugár.

Reagoval tak na prípadné odchody poslancov z klubu Mosta-Híd. Hovorí sa napríklad o odchode Kataríny Cséfalvayovej či Martina Fedora (obaja Most-Híd). Toho na spoluprácu oslovil exminister zdravotníctva Tomáš Drucker, Fedor tiež zvažuje, či bude v politike pokračovať.

"Sú to poslanci za Sieť, my sme ich pričlenili. Môže sa stať, že aj keď neodídu, nebudú hlasovať s nami. Pani poslankyňa Cséfalvayová aj s pánom Fedorom už viackrát hlasovali inak, ako bola dohoda na klube, a zákony prechádzali. Čiže neriešme to, čo momentálne nemáme prečo riešiť," povedal Bugár.

Predseda Mosta-Híd sa neobáva, že by v parlamente koalícii pol roka pred voľbami neprechádzali zákony. Tvrdí, že ani opoziční poslanci nesedia v pléne v plnom počte, preto nie je vždy potrebných 76 poslancov na schvaľovanie legislatívy. "To je jedno, s koľkými poslancami dovládne vládna koalícia. Hlavné je, aby dôležité a potrebné veci ešte prešli," povedal s tým, že nikto nemôže poslancovi zakázať hlasovať podľa svojho vedomia a svedomia.

Fedor pre TASR uviedol, že sa pravdepodobne v septembri rozhodne, či bude pokračovať v politike. "V prípade, že budem pokračovať v politike, chcel by som pôsobiť v tíme ľudí, ktorí budú presadzovať normálnu, vecnú a programovú politiku," uviedol.

Cséfalvayová mala nedávno spory s predsedom parlamentu Andrejom Dankom (SNS) napríklad v súvislosti so zahraničnými cestami. Danko ju v minulosti tiež vyzval na odchod z koalície. Vtedy jej Bugár vyslovil podporu.


VIAC Z Domáce