08. 08. 2019 11:52 , článok bol aktualizovaný 08. 08. 2019 17:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

FOTOGALÉRIA: V Bratislave horel vlak, dopravu obnovili

Je to druhý požiar vlaku za tento týždeň.

Požiar vlaku v Bratislave.
Požiar vlaku v Bratislave. Foto: Markíza
Požiar vlaku v Bratislave.
Požiar vlaku v Bratislave..
Požiar vlaku v Bratislave..

Medzi stanicami Bratislava Vinohrady a Hlavnou stanicou horela lokomotíva osobného vlaku z Galanty.

"Požiar je už uhasený. Rušeň bude čoskoro stiahnutý a bude daná náhradná lokomotíva," uviedol po 12.00 hodine hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Dodal, že vlak smeroval do hlavnej bratislavskej stanice. Cestujúcich podľa jeho slov za asistencie hasičov presunuli do stanice Vinohrady. Na presun na hlavnú stanicu môžu využiť MHD alebo počkať na ďalší spoj.

Pre požiar rušňa a prerušenie dopravy meškali aj medzinárodné vlaky. Naberali meškanie zhruba 50 až 80 minút.

Železničná doprava medzi stanicami Bratislava-Vajnory a Bratislava-Vinohradyopäť obnovená. Cestujúci však musia počítať s meškaním niektorých vlakov z Bratislavy od 73 do 144 minút.

Poobede museli hasiči zasahovať aj v Trnave. Rýchliku z Bratislavy horeli brzdy. Podľa hovorcu Kováča však hasičský zásah nebol nevyhnutný.

"Jeden z vagónov je po oprave, pri vchádzaní do stanice mu trochu dymilo pri brzdení z nových brzdových doštičiek. Je to bežný a neškodný jav, kým sa brzdy nezabehnú. Jeden z cestujúcich zavolal hasičov a tí prerušili dopravu, aby mohli skontrolovať vlak," uviedol pre TASR Kováč. Vlak je už na ceste smerom do Košíc, avšak s meškaním okolo 70 minút.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce