10. 08. 2019 11:20 , článok bol aktualizovaný 10. 08. 2019 13:46 | BRATISLAVA/TASR

Búrky už sú nad Českom a smerujú k nám. Vieme, kde by mali byť najsilnejšie

Intenzívny dážď môže zvýšiť hladinu na malých vodných tokoch a zatopiť pivnice, podchody a podjazdy. Hrozia aj krúpy.

Ilustračné foto
Ilustračné foto Foto: FOTO TASR – Milan Kapusta

Na juhozápade Slovenska môže v sobotu teplota vystúpiť na 35 stupňov Celzia, podvečer by zas obyvatelia celého Slovenska mali počítať s búrkami. Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Pre riziká spojené s vysokými teplotami meteorológovia vydali pre južné a západné Slovensko výstrahy s platnosťou od 14.00 do 18.00 h. Najteplejšie má byť v okresoch Bratislava, Malacky, Senec, Dunajská Streda, Galanta, Nitra, Levice, Nové Zámky, Komárno a Šaľa, kde platí výstraha 2. stupňa.

Podvečer sa na väčšine územia Slovenska môžu vyskytnúť búrky s krúpami. Meteorológovia predpovedajú úhrny zrážok 20 - 40 mm a rýchlosť vetra v nárazoch 65 - 85 kilometrov za hodinu.

Intenzívny dážď môže zvýšiť hladinu na malých vodných tokoch a zatopiť pivnice, podchody a podjazdy. Výstraha pred búrkami platí od 16:00 h.

Búrky už sú nad Českom

Stránka imeteo.sk inforumuje, že búrky už sú nad Českom a postupujú smerom k našim hraniciam. Búrky by podľa portálu mali byť intezívne najmä v severným okresoch západného a stredného Slovenska. "Postupne by sa studený front mal presunúť Prešovský a Košický kraj. Postupovať bude do Poľska a na Ukrajinu," dodáva meteorologický web.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce