12. 08. 2019 06:00 | BRATISLAVA/Tvnoviny.sk

Dnes nás opäť čaká peklo, potom príde 10-stupňová teplotná zmena

Večer príde od západu zmena v počasí v podobe studeného frontu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Cherries/shutterstock.com

Dnes bude na väčšine územia Slovenska horúco, teplota môže miestami vystúpiť až na 36 stupňov Celzia. Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav, ktorý vydal výstrahy 1. a 2. stupňa pre väčšinu územia Slovenska. V platnosti budú od 13.00 do 19.00 h.

Večer by horúčavy mali vystriedať búrky. Najmä na západe Slovenska môže spadnúť 20 - 40 milimetrov zrážok. Hrozí preto zvýšenie hladiny malých vodných tokov a zatopenie pivníc, podjazdov a podchodov.

Okrem toho môžu padať krúpy a fúkať silný vietor s rýchlosťou v nárazoch do 85 kilometrov za hodinu. Výstraha pred búrkami platí od pondelka 21.00 h až do utorkového (13. 8.) rána.

Prichádza zmena

Večer príde od západu zmena v počasí v podobe studeného frontu. Tentokrát sa bude jednať o pomerne výrazný studený front, nakoľko prinesie ochladenie o 5 až 10 stupňov, píše Severe Weather Slovakia na Facebooku.

V utorok tak bude maximálne okolo 26 stupňov. Tento teplotný rozdiel najviac pocítia ľudia na západnom Slovensku. Na strednom a východnom Slovensku sa front zvlní a v utorok aj počas dňa bude šanca na búrky. Na juhovýchode budú teploty ešte stále okolo 30 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce