12. 08. 2019 06:39 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Výročné oslavy SNP má zorganizovať firma, ktorá nemá ani webovú stránku

A údajne ani skúsenosti s takýmito akciami.

Na archívnej snímke oslavy výročia vypuknutia SNP v Banskej Bystrici.
Na archívnej snímke oslavy výročia vypuknutia SNP v Banskej Bystrici. Foto: TASR

Tohtoročné oslavy 75. výročia Slovenského národného povstania má zorganizovať firma, ktorá údajne nemá s podobnými akciami skúsenosti. Informuje o tom portál aktuality.sk s tým, že vybral si ju rezort kultúry. Tají však ako sa to stalo.

V meste pod Urpínom má pochodovať 1 500 vojakov, armáda má ukázať tanky i obrnené vozidlá. Oslavy by mali stáť 3,5 milióna eur a všetko má na starosti práve rezort kultúry. Súčasťou podujatie bude aj kultúrny program, ktorý má pripraviť firma Vertigo. Okrem neho má poskytnúť aj ľudí a navrhnúť vybudovanie objektov v areáli osláv.

Podľa informácií portálu má za to dostať 252-tisíc eur. A práve táto suma je pre firmu nevídaná, pretože za posledných osem rokov mala firma tržby iba 150-tisíc eur. Pričom väčšinu peňazí získala vlani.

Ministerstvo kultúry, ako píšu aktuality, vybral Vertigo bez toho, aby urobilo verejnú súťaž a využil výnimku v zákone. Tá dovoľuje organizovať kultúrne podujatie do 260-tisíc eur bez nej.

O samotnej firme sa ale na sociálnych sieťach ani na webe nič nedozviete, dokonca nemá ani vlastnú stránku a ani žiadny oficiálny kontakt.

Firma Vertigo organizovala vianočné večierky a po uplynulé dva roky aj golfové turnaje pre inú súkromnú spoločnosť.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce