13. 08. 2019 07:12 , článok bol aktualizovaný 13. 08. 2019 16:27 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny.sk

Kočner vypovedal pred NAKA v prípade vraždy Kuciaka, žiadal spresniť motív a strelca

Polícii sa podarilo rozšifrovať aj Kočnerove správy s podnikateľom Norbertom Bödörom, ktoré majú súvisieť s kauzou zmenky.

Mariana Kočnera predvádzajú na nitriansku pobočku NAKA.
Mariana Kočnera predvádzajú na nitriansku pobočku NAKA. Foto: TASR

Tvrdí, že s vraždou Jána Kuciaka nemá nič spoločné. Takto sa dnes vyjadril Marian Kočner na výsluchu na Národnej kriminálnej agentúre v Nitre.

Vyšetrovateľov požiadal, aby mu spresnili, čo malo byť podľa nich jeho motívom na objednávku likvidácie novinára. Zároveň sa sťažoval, že sa za mrežami nemôže poriadne vyspať.

Kontroverzného podnikateľa priviezli do Nitry z leopoldovskej väznice o pol deviatej ráno. S igelitkou v ruke vstúpil do budovy NAKA.

Výsluch trval približne dve hodiny. Kočnerov advokát potvrdil, že vypovedal len v krátkosti.

Ďalej vraj nevypovedal, lebo mu stále porušujú jeho práva. Okrem (už známej) miestnosti číslo 4, ktorú podľa nich monitorujú, a tak sa nemôžu bez svedkov radiť o obhajobe, dnes vyrukoval Marian Kočner aj s ďalšou vecou. Kočnera vraj vo väzbe v noci každú pol hodinu budia. Dokonca je vraj na to akési nariadenie, na ktoré ich mal upozorniť anonym.

ZVJS takéto niečo odmieta a tvrdí, že Kočnera kontrolujú výlučne nahliadnutím cez priezor, tak ako aj iných. Takže podľa nich nie je pravda, že ho budia.

Jedným z dôkazov proti Kočnerovi je jeho komunikácia s nitrianskych oligarchom Norbertom Bödörom cez aplikáciu Threema. Spolu sa vraj bavili aj o Jánovi Kuciakovi. Advokát obsah týchto správ odmietol povedať.

Navyše podľa neho neexistuje dôkaz, že tieto správy písal Kočner. Táto aplikácia totiž funguje tak, že vám vygeneruje kód, pod ktorým si píšete s ostatnými. Je to zmes čísiel a písmen, takže nemusia vidieť vaše meno.

K týmto správam sa ale policajti mali dostať priamo cez telefón Mariana Kočnera. Ten im odovzdal exsiskár Peter Tóth. Advokát reagoval aj na otázku, či jeho klient teda popiera, že by takto komunikoval s Norbertom Bödörom.

 


VIAC Z Domáce