13. 08. 2019 13:41 , článok bol aktualizovaný 13. 08. 2019 15:44 | BRATISLAVA/TASR, mm

Slovensko zasiahne výdatný lejak: Pre tieto okresy platia výstrahy

Môže spadnúť 35 až 55 milimetrov zrážok

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TASR

Riziko búrok s krúpami naďalej platí pre východnú polovicu Slovenska. V utorok večer sa na väčšine územia môžu vyskytnúť tiež výdatné zrážky. Prostredníctvom výstrah o tom na svojom webe informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Výstrahy pred búrkou platia do polnoci pre Banskobystrický, Košický a Prešovský kraj i okres Liptovský Mikuláš.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu," dodávajú meteorológovia. Pri búrkach nie sú vylúčené ani lokálne povodne.

Smerom z Maďarska sa už aktuálne presúvajú búrky na východ krajiny. "Do Košického kraja sa z Maďarska už presúvajú búrky, niektoré aj supercely, ktoré prinášajú silný vietor, prívalové zrážky, už sú hlásené aj veľké krúpy (pri Miškovci)," píše SHMÚ na Facebooku.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

S nástupom večera (od 20.00 h) sa na strednom a východnom Slovensku môže rozpršať. Výstraha pred dažďom, pri ktorom môže spadnúť 35 až 55 milimetrov zrážok, platí až do stredajšieho (14. 8.) večera. Výstraha platí pre celé územie s výnimkou krajného východu, západu a juhozápadu SR.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

„Naše územie čaká v noci výdatný lejak, ktorý bude pozostatok výrazných búrok, ktoré dnes zasiahnu Balkán. Výrazne začne pršať pred polnocou a najsilnejšiu intenzitu by mal dážď dosahovať zajtra ráno," dopĺňa portál imeteo.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce