13. 08. 2019 15:15 | PRIEVIDZA, TRENČÍN/TASR

Muž spôsobil dopravnú nehodu a ušiel, keď ho neskôr chytili policajti, nafúkal vyše 4 promile

Policajti chytili aj Prievidžana, ktorý prekročil rýchlosť o takmer 80 kilometrov za hodinu a následne nafúkal.

Vodič výrazne prekročil povolenú rýchlosť a nafúkal.
Vodič výrazne prekročil povolenú rýchlosť a nafúkal. Foto: Facebook/Polícia SR

Trenčianski policajti obvinili 43-ročného muža z Trenčína z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Pod vplyvom alkoholu spôsobil dopravnú nehodu a z jej miesta ušiel. Ako informovala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, obvinený narazil v pondelok (12. 8.) na Hollého ulici v Trenčíne do zaparkovaného auta. Nesplnil si povinnosti účastníka dopravnej nehody a z jej miesta odišiel.

„Policajti ho v krátkom čase vypátrali. Vodič sa hodinu po nehode podrobil dychovej skúške, v dychu mu namerali 4,23 promile alkoholu. Po lekárskej prehliadke ho umiestnili do policajnej cely. Hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok. O výške trestu rozhodne Okresný súd v Trenčíne," doplnila Antalová.

Vodič na aute Opel Zafira ušiel z miesta nehody a následne nafúkal vyše 4 promile.
Vodič na aute Opel Zafira ušiel z miesta nehody a následne nafúkal vyše 4 promile. Foto: Facebook/Polícia SR
 

Opitý Prievidžan výrazne prekročil povolenú rýchlosť

Prievidžan prekročil na ceste medzi Prievidzou a Novákmi rýchlosť o takmer 80 kilometrov za hodinu, polícia mu neskôr namerala i alkohol v dychu. Päťdesiatjedenročný muž teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informovala v utorok TASR Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

"Vodiča VW Passat policajti namerali na ceste I/9 v smere od Prievidze do Novák. V mieste, kde je povolená rýchlosť jazdy 90 kilometrov za hodinu, jazdil rýchlosťou 169 kilometrov za hodinu. Vodiča zastavili a pri cestnej kontrole ho podrobili dychovej skúške, pričom nafúkal 0,65 mg/l (1,35 promile) alkoholu v dychu," uviedla Antalová.

Vodič výrazne prekročil povolenú rýchlosť a nafúkal.
Vodič výrazne prekročil povolenú rýchlosť a nafúkal. Foto: Facebook/Polícia SR
 

Prievidžanovi policajti následne v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu a po lekárskom vyšetrení ho umiestnili do policajnej cely. "Po vytriezvení ho poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi obvinil z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody až na jeden rok. O jeho treste rozhodoval sudca Okresného súdu v Prievidzi," dodala.Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce