14. 08. 2019 08:53 | BRATISLAVA/TASR

FOTOGALÉRIA: Už vztýčili stožiar, ktorý dal pred parlamentom postaviť Danko

Štát jeho výstavba nestála ani cent, poskladali na ňu ľudia i politici.

Slovenská štátna vlajka na novom stožiari pred parlamentom.
Slovenská štátna vlajka na novom stožiari pred parlamentom. Foto: TV Markíza
Takto by mal vyzerať Dankov stožiar pred budovou Národnej rady SR.
Stožiar pred parlamentom.
Stožiar pred parlamentom.

Pred budovou parlamentu v stredu ráno vztýčili stožiar, informoval riaditeľ odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Tomáš Kostelník.

"Oficiálne bude stožiar so štátnou vlajkou sprístupnený ceremóniou, ktorá bude 1. septembra na deň otvorených dverí NR SR o 12.00 h," uviedol vedúci kancelárie Daniel Guspan, ktorý považuje stožiar za symbol národnej hrdosti.

Na výstavbu stožiara pred parlamentom vyzbierala Kancelária NR SR financie potrebné na všetky práce. Štát tak výstavba a inštalácia stožiara so štátnou vlajkou nebude stáť nič.

Konečná suma nákladov je podľa Guspana 58.043 eur bez DPH vrátane vlajky, výroby stožiara, osadenia a všetkých stavebných prác. Na stožiar dalo podľa Guspana príspevok viac ako 100 prispievateľov a vyzbieralo sa okolo 60-tisíc eur.

 
 

Napríklad šéf parlamentu Andrej Danko prispel na stožiar sumou 9 000 eur a podobnú sumu venoval aj vedúci Kancelárie NR SR Daniel Guspan. Poslanecký klub Smeru-SD prispel na stavbu sumou 5 000 eur, predseda strany Robert Fico dal osobný dar v hodnote 1 000 eur.

Skúška vztýčeného stožiaru pred parlamentom.
Skúška vztýčeného stožiaru pred parlamentom. Foto: Martina Töröková
 

Guspan doplnil, že po vyvesení štátnej vlajky na stožiar zvesia vlajky zo strechy Bratislavského hradu a parlamentu. Dodal, že okrem bezpečnosti je tiež technicky jednoduchšie starať sa o stožiar s vlajkou, pretože bude obsluhovaný zo zeme.


 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce