14. 08. 2019 12:25 , článok bol aktualizovaný 14. 08. 2019 13:59 | BRATISLAVA/TV Markíza

Partia okolo Zsuzsovej má na krku ďalšie obvinenie: Z príprav vrážd prokurátorov aj advokáta

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby MV SR stíha za tieto skutky aj Marčeka, Szabóa a Andruskóa.

Štvorica obvinených.
Štvorica obvinených. Foto: TVNOVINY.sk

Advokát Daniel Lipšic, špeciálny prokurátor Maroš Žilinka a bývalý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky. Títo traja muži mohli byť už po smrti, ak by si to nakoniec údajní vykonávatelia nerozmysleli.

Z prípravy ich likvidácií obvinil vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby partiu okolo Aleny Zsuzsovej. Dokonca mala byť za niektoré z vrážd vyplatená aj záloha.

Prvá mala prísť objednávka na Maroša Žilinku, elitného prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry. Bolo to ešte pred vraždou Jána Kuciaka, v lete 2017.

Z vraždy cúvli na poslednú chvíľu. Vraj už bolo všetko pripravené. Stiahnuť sa mali po telefonáte Zoltána Andruskóa. No a v tom istom čase sa vraj chystali aj na Daniela Lipšica. Peter Šufliarsky mal byť posledný v poradí a až po vražde novinára. Všetci traja niekomu prekážali, či už kvôli práci alebo vyjadreniam.

Okrem Aleny Zsuzsovej má na krku obvinenie Zoltán Andruskó, Miroslav Marček a Tomáš Szabó. Bývalý námestník generálneho prokurátora nám potvrdil, že vyšetrovateľ ho o obvinení informoval, no obsah uznesenia zatiaľ nepozná.

S Marošom Žilinkom sme sa stretli osobne. V čase, keď ho mali zlikvidovať, si všimol, že im na aute zmizli súčiastky.

Za vraždy Žilinku a Lipšica mal dostať Zoltán Andruskó zálohu vo výške 20-tisíc eur údajne od Aleny Zsuzsovej. Na tieto likvidácie si mali zabezpečiť aj zbrane, boli to samopaly. Tie našli pri domovej prehliadke u Miroslava Marčeka. Bývalý vojak ale tvrdí, že zbrane s tlmičmi sa použiť nedali. Vraj sa zasekávali.

Bližšie informácie k prípravám vrážd by sme sa mali dozvedieť čoskoro od prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí aj tento prípad dozorovali.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce