15. 08. 2019 08:17 , článok bol aktualizovaný 15. 08. 2019 12:50 | NITRA/rd

Alenu Zsuzsovú doviezli na NAKA, obvinená je z nedovoleného ozbrojovania

Obvinená už vypovedala.

Alena Zsuzsová na NAKA.
Alena Zsuzsová na NAKA. Foto: TV Markíza

Alenu Zsuzsovú obvinili z nedovoleného ozbrojovania. Policajná eskorta ju ráno priviezla na výsluch do nitrianskej centály Národnej kriminálnej agentúry.

Podľa polície mala zabezpečiť zbrane na likvidáciu advokáta Lipšica a prokurátorov Žilinku a Šufliarskeho.

Alena Zsuzsová ráno doslova vbehla do budovy Národnej kriminálnej agentúry. Priviezli ju policajti z nitrianskej väzby.

Pred vyšetrovateľa sa postavila pre obvinenie z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v prípade príprav vrážd Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a Daniela Lipšica. Zadováženie zbraní na likvidácie vyšetruje NAKA, pripravované vraždy zase Úrad inšpekčnej služby. Výsluch trval hodinu a pol.

Musí o nej rozhodnúť vyšetrovateľ. Proti Alene Zsuzsovej aj v tomto prípade vypovedal Zoltán Andruskó. Tvrdí, že si tieto zbrane objednala ona.

Alena Zsuzsová mala už vlani vyšetrovateľovi povedať, že Andruskó za ňou jedného dňa so zbraňou prišiel. Bol to samopal s tlmičom. Vraj ju požiadal, aby mu ho ukryla. Čo ona údajne odmietla a poslal ho preč.

Prvý samopal mali použiť na odstránenie prokurátora Maroša Žilinku. Andruskó ho kúpil od iného muža. Odovzdal mu ho na benzínke. Stál dva a pol tisíca eur. Ostrú streľbu z neho mali podľa našich informácií skúšať v Kolárove, ale zasekával sa.

Potom kúpil Andruskó ešte jeden. Ten mali použiť na ďalšiu vraždu. Testovali ho u neho v Chotíne v garáži. Nakoniec ich však našli u Miroslava Marčeka, bývalého vojaka. Dobrovoľne ich odovzdal policajtom aj s tlmičmi a strelivom pri domovej prehliadke vlani v septembri.

Alena Zsuzsová tak má na krku celkovo tri obvinenia z vrážd. Z likvidácie Jána Kuciaka, exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka a prípravy vrážd prokurátorov i advokáta. Ona ale všetky obvinenia odmieta a tvrdí, že sa nič z toho nestalo.

 
 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce