15. 08. 2019 09:45 , článok bol aktualizovaný 15. 08. 2019 15:46 | MYJAVA/tvnoviny.sk

Toto je muž, ktorý zlynčoval suseda (†35): Pred súdom nič neoľutoval, ide do väzby

Polícia už pozná motív tejto brutálnej vraždy na Myjave.

Dôchodca v rukách polície.
Dôchodca v rukách polície. Foto: TVNOVINY.sk

Muž, ktorý zlynčoval mladého farmára na Myjave je už vo väzbe. Poslal ho tam trenčiansky súd. Dôchodca (65) zniesol zo sveta 35-ročného muža tak brutálne, že zraneniam podľahol. 

Agresor mal usmrtiť mladého Štefana mimoriadne brutálnym a nezvyčajným spôsobom. Obeť v obci Poriadie v časti Jastrabinec na spoločnom dvore dvoch rodinných domov surovo napadol, zviazal popruhmi, a potom ju ťahal za autom.

Štefan išiel minulý týždeň v sobotu podvečer poprosiť opitého Jána, aby stíšil hudbu. Údajného  páchateľa to ale tak rozzúrilo, že chytil oceľovú rúru a Štefana ňou udrel niekoľkokrát po hlave. Potom ho prešiel autom, zviazal mu nohy, a priviazal o ťažné zariadenie.

Kamarátka so susedom išla Štefana ratovať, no agresor na nich vytiahol mačetu. Následne auto naštartoval a dobitého muža ťahal po lesnej ceste asi kilometer. Štefan neprežil.

"Ani slovo dnes nepadlo na súde o tom, že by ľutoval predmetný skutok. Obvinený vystupoval absolútne chladne. Arogantne, v podstate akoby sa nič nestalo. Vôbec si neuvedomoval, že zobral mladý ľudský život," povedal krajský prokurátor v Trenčíne.

Keďže jednal takto vysoko agresívne bolo to spôsobené čiastočne aj alkoholom, ale teda aj psychopatiou a v danej situácii nevedel konať inak. Vedel, čo robí a mohol to mať naplánované," reagovala psychiatrička Darina Hrabovská.

Obvinený muž sa k činu priznal, no štyri dni po vražde pred sudcom zmenil výpoveď. Otočil ju proti už dnes nebohému Štefanovi. "V tom smere, že poškodený naňho vulgárne verbálne zaútočil a v podstate na jeho deti rodinu a to ho malo dostať do takej vývrtky, že vzal prvé, čo mal po ruke a útočil na poškodeného," dodal prokurátor.

Ak dokážu údajnému vrahovi vinu, môže dostať za usmrtenie Štefana dvadsať rokov za mrežami. Prokuratúra ale čaká na znalecký posudok zo súdnej pitvy, na základe ktorého by mohli obvinenie zo závažného zločinu vraždy prekvalifikovať. Jánovi by tak hrozilo až doživotie. 

Reportáž pripravil Roman Ruttkay

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce