15. 08. 2019 12:31 , článok bol aktualizovaný 15. 08. 2019 12:53 | BRATISLAVA/kk

Obvinený Andruskó povedal polícii, že Zsuzsová mohla mať sex s Andrejom Dankom

Predseda SNS všetko popiera. Tvrdí, že sa raz stretol s Kočnerom.

Andrej Danko a Alena Zsuzsová.
Andrej Danko a Alena Zsuzsová. Foto: koláž TV Markíza/TASR

Alena Zsuzsová mala byť v úzkom kontakte aj s predsedom parlamentu Andrejom Dankom. Pri výpovedi to mal povedať Zoltán Andruskó a potvrdiť by to mala aj komunikácia z Threemy.

Informuje o tom Denník N

„Ešte mi napadol aj Andrej Danko, že vraj mali spolu sex, ale či cez skype alebo na živo sa stretli, neviem uviesť," vypovedal Andruskó a zopakoval to aj neskôr pri konfrontácii so Zsuzsovou. „Spomínala aj Andreja Danka, napríklad na Danka povedala, že je uchylák," povedal.

Zsuzsová pracovala pre Kočnera ako volavka a na sex lákala vplyvných mužov. Komunikovala napríklad s Martinom Glváčom či s Borisom Kollárom.

Prvýkrát Zsuzsová spomenie „Andreja" na Nový rok 1. januára 2018. „Andrejko nám napísal včera sám od seba!!:)" písala Kočnerovi.

Kočner potom spomína „Andreja," keď sa snažia so Zsuzsovou zistiť, aká je situácia v koalícii potom, čo po vražde začali protesty a nebolo jasné, ako sa ku kauze postavia poslanci SNS a Mostu-Híd.

„Skús kontaktnúť Andreja, že či idú ďalej alebo budú nové voľby," napísal jej Kočner 4. marca.

Zsuzsová odpisuje: „Oki, ale až zajtra, lebo dnes je nedeľa, je s tou svojou a určite sa chystá na to svoje vystúpenie, takže by mi aj tak neodpovedal."

V ten deň vystúpili všetci traja najvyšší ústavní činitelia: Andrej Danko, predseda vlády Robert Fico, aj prezident Andrej Kiska.

Kočner vtedy Zsuzsovej písal, že Danko je na lyžovačke a vystúpenie nahral dopredu.

Zsuzsová: „Tak je s ňou a deťmi. Vtedy neodpisuje. Ale zistím Ti. Nejak," píše sa v prepísanej komunikácii.

Kočner: „Kapitánovi som dnes poslal podklady," napísal Zsuzsovej pred televíznou diskusiou a zrejme jej ich aj odfotil. Fotky sa polícii zatiaľ nepodarilo rozšifrovať a obnoviť z vymazanej komunikácie.

„To si písal ty?" pýtala sa Zsuzsová.

Kočner: „Fyzicky to písal Peter Tóth z mojich poznámok a podkladov". „By som nechcel byť môj nepriateľ."

 

Danko všetko poprel

Predseda parlamentu hovorí, že Zsuzsovú osobne nepozná a nie je si vedomý, že si s ňou písal.

"Petra Tótha a ani pani Alenu Zsuzsovú som nikdy v živote nevidel. S Marianom Kočnerom som sa videl jediný raz v živote, a to približne v roku 2014, tak ako aj s Borisom Kollárom, keď obaja prejavovali záujem o politiku. Oboch som odmietol, tak ako aj ich ponúkanú pomoc," uviedol v reakcii Danko.

Rovnako si podľa svojich slov nie je vedomý toho, že by dotyčnej 1. januára 2018 posielal SMS správu. "Počas Silvestra dostávam množstvo správ na moje 20 rokov verejne známe číslo a každému sa snažím odpovedať. Tento rok som taktiež dostal tisíce SMS a každému som sa pokúsil poďakovať," skonštatoval. Odmieta tiež, že by mu Tóth či Kočner dodávali podklady do televíznych diskusií.

Priznal sa, že sa s Kočnerom stretol

Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko priznal, že sa v roku 2014 jediný raz stretol s Marianom Kočnerom, ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vyhlásil to Danko na štvrtkovom brífingu v Bratislave. Odvtedy nemal s Marianom Kočnerom žiadne osobné stretnutie, ani si s ním netyká.

"Dostal som od neho ponuky od modrého z neba po financie a rôzne výhody. Môže to potvrdiť aj Boris Kollár, Marian Kočner. a aj ďalší, že som na žiadne ich žúrky, oslavy a iné výhody nenabehol," povedal Danko. Od roku 2014 sa s Marianom Kočnerom podľa jeho slov osobne nestretol, vnímal však, že ho podceňuje. "Vylučujem akékoľvek podklady, akúkoľvek snahu aj z jeho strany využiť moju funkciu a za tým si stojím," poznamenal predseda parlamentu. 

Ako doplnil, stretnutie s Marianom Kočnerom trvalo dve hodiny. Danko povedal, že v trezore Mariana Kočnera ani nikoho iného nemôžu byť žiadne nahrávky obdobné niektorým opozičným lídrom. 

Podotkol, že s nikým z obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nemá nič spoločné. "Nespájajte meno SNS a mňa s tými ľuďmi, žiadne výhody sme im neposkytovali. Čas ukáže, v akom rozsahu a čoho bol (Marian K. – poznámka redakcie) schopný, keď som ho odmietol," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce