16. 08. 2019 13:54 | BRATISLAVA/mm

Kaliňákovo auto parkovalo viac ako hodinu na zákaze: Jeho reakcia stojí za pozretie

Video nájdete v článku.

Auto Roberta Kaliňák, ktoré parkovalo v bratislavskom Ružinove na zákaze zastavenia. (auto vpredu)
Auto Roberta Kaliňák, ktoré parkovalo v bratislavskom Ružinove na zákaze zastavenia. (auto vpredu) Foto: TV Markíza

Exminster vnútra Robert Kaliňák v piatok vypovedal ku kauze únosu Vietnamca. Kým bol na Úrade inšpekčnej služby, tak jeho auto parkovalo na zákaze zastavenia.

Na otázku, či o tom vie, odpovedal záporne. Vraj žiadnu značku nevidel. Po upozornení, že značka zákaz zastavenia tam je, si chybu uznal.

„Neostáva vám nič iné, ako ma udať na políciu a ja potom zaplatím pokutu," dodal s úsmevom Kaliňák. V sadzobníku sa píše, že za takýto priestupok môžu policajti udeliť pokutu aj 50 eur.

 

Pokuta pred pár týždňami

Roberta Kaliňák koncom júla zastavili policajti, keď na svojom Audi A6 v bratislavskom tuneli Sitina prekročil rýchlosť o 43 km/h. Uháňal 123-kilometrovou rýchlosťou, v tuneli je ale povolená osemdesiatka. Na mieste hneď zaplatil pokutu vo výške 160 eur.

V sadzobníku pokút sa ale píše o vyšších pokutách za takého priestupky. Ak vodič v obci prekročí rýchlosť nad 40 km/h, nemal by sa vyhnúť pokute od 350 do 370 eur. Mimo obce by tento priestupok stál vodiča 280 eur.

K výške pokuty sa vtedy vyjadrila aj polícia. Tvrdí, že v tomto prípade postupovala podľa zákona o priestupkoch a aj interného predpisu ministerstva vnútra.

„Pri určení druhu sankcie a jej výmery sa prihliadne na závažnosť priestupku, najmä na spôsob jeho spáchania a na jeho následky, na okolnosti, za ktorých bol spáchaný, na mieru zavinenia, na pohnútky a na osobu páchateľa, ako aj na to, či a akým spôsobom bol za ten istý skutok postihnutý v kárnom alebo disciplinárnom konaní," dodal policajný hovorca Michal Szeiff.


VIAC Z Domáce