16. 08. 2019 14:57 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kočnerova Threema: Konšpiračné médiá mu mali pomáhať šíriť názory na protesty Za slušné Slovensko

Kočnerov názor o protestoch zdieľali aj niektorí politici.

Marian Kočner na archívnej snímke.
Marian Kočner na archívnej snímke. Foto: TASR

Marian Kočner chcel ovplyvňovať názory ľudí na protesty Za slušné Slovensko cez košpiračné médiá. Ukazuje to ďalší prepis z Kočnerovej Threemy, ktorý priniesol Denník N.

V marci minulého roka prebiehali veľké protesty, no Kočner so Zsuzsovou boli pokojní. Interpretovali to tak, že sa ich zúčastnilo len 2,5 percenta oprávnených voličov. Hnevalo ich len, že o tom týmto štýlom neinformujú mainstreamové médiá.

Tým alternatívnym sa rozhodli "pomôcť".

„Kukni, čo som vymyslel. Zajtra k tomu vyjde komentár v Hlavných správach a na Netkách. A to som dal do tabuľky prehnané (dvojnásobné) počty. A vidíš aká pi** nič to bolo. Celé ich protesty. Pôjde to aj do TA3. A takto to ľudia POCHOPIA. Jednoduché a prehľadné. AVE Ja," napísal Kočner.

Zsuzsová: „Ja sa z teba poj***. pi** ešte nakoniec ty budeš ten, kto im zachráni riť."

Kočner: „A dám reklamu Hlavné správy aj na budovu Technopolu. Slniečkárov dzigne."

Po niekoľkých hodinách od ich konverzácie poslal Kočner Zsuzsovej link na článok, ktorý vyšiel na portáli Ďateľ.sk, pod ktorým sa podpisuje Peter Tóth, Kočnerov dlhoročný spolupracovník, exsiskár a exnovinár.

Článok bol presne o tom, o čom Kočner písal Zsuzsovej, teda že protestov sa zúčastnila zanedbateľná časť ľudí. Tento článok vyšiel aj na portáli Netky.sk.

Nie je jasné, čo Kočner myslel tým, keď napísal, že to pôjde aj do TA3. Televízia neodvysielala žiaden príspevok s podobným obsahom.

Podobnú rétoriku po protestoch prebrali aj niektorí politici. Medzi nimi aj Martin Glváč, ktorý články z konšpiračných médii zdieľal na svojom Facebooku. Podľa prepisu z Threemy prišla Zsuzsová s nápadom, aby články zdieľal práve Glváč.

Zsuzsová: „Tie články sú perfektné, dnes to cez niektoré profily hodím na stránky."

Následne Kočnerovi navrhla, aby odkazy poslal aj „dlhému". Takto prezývali podpredsedu parlamentu Glváča zo Smeru.

Zsuzsová: „Počuj ale mohol by si tie články poslať aj dlhému, alebo neviem koho z nich ešte tam máš, nech si to rozhodia aj oni, majú ľudí čo spravujú kopu profilov a prispievajú do diskusií k článkom vo všetkých mediách. Tak to uvidí oveľa viac ľudí a budú to zdielať."

Kočner: „Stalo sa."

Glváč aj Hlavné správy popreli, že by s Kočnerom spolupracovali na šírení jeho správ.

Kočnerovým spojencom bol aj Martin Daňo a Rudolf Vasky, ktorí s ním urobili videorozhovor, v ktorom urážali novinárov. Daňo hovorí, že robil štandardnú novinárčinu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce